15.3 C
Craiova
sâmbătă, 23 octombrie, 2021
Știri de ultima orăLocalDoljDupă o lungă perioadă, incidenţa scade uşor în Dolj

După o lungă perioadă, incidenţa scade uşor în Dolj

După o creştere continuă de câteva săptămâni, incidenţa Covid scade pentru prima dată uşor, cu 0,02 procente în judeţul Dolj – de la 7,48 la 7,46. Şi în Craiova, incidenţa este uşor mai scăzută faţă de ziua precedentă, deşi numărul de infectări raportat joi rămâne foarte mare (404 cazuri).

Almăj şi Malu Mare rămân cele mai afectate localităţi, cu incidenţe peste 15.

Incidența pe localități – 14.10.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUITORI
DOLJALMĂJ17722815,8
DOLJMALU MARE659410015,17
DOLJCÂRCEA31114213,5
DOLJŞIMNICU DE SUS55416611,91
DOLJTESLUI20892411,49
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA298742338611,33
DOLJVÂRVORU DE JOS2412229,12
DOLJCERNĂTEŞTI1618148,65
DOLJBRALOŞTIŢA3738328,56
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ2121188,49
DOLJBRATOVOEŞTI3202268,12
DOLJPIELEŞTI4216348,06
DOLJTEASC3032247,92
DOLJBUCOVĂŢ4222337,82
DOLJGHINDENI1807147,75
DOLJBRĂDEŞTI4551357,69
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT174161307,46
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI190991427,43
DOLJGIUBEGA2037157,36
DOLJFĂRCAŞ2079157,22
DOLJDRĂNIC2249167,11
DOLJGOIEŞTI3059196,21
DOLJAFUMAŢI2447156,13
DOLJORAŞ FILIAŞI181091106,07
DOLJCIOROIAŞI139785,73
DOLJIŞALNIŢA4211245,7
DOLJMĂCEŞU DE JOS123075,69
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7965445,52
DOLJPODARI6979385,44
DOLJMISCHII169995,3
DOLJCÂRNA132575,28
DOLJGRECEŞTI152085,26
DOLJŢUGLUI2929155,12
DOLJOSTROVENI4800245
DOLJCOŢOFENII DIN DOS2244114,9
DOLJSOPOT164884,85
DOLJDOBROTEŞTI152574,59
DOLJGALICEA MARE3951184,56
DOLJGIURGIŢA2854124,2
DOLJORAŞ DĂBULENI11374474,13
DOLJMOŢĂŢEI6694274,03
DOLJMURGAŞI226693,97
DOLJCOŞOVENI3328133,91
DOLJCALOPĂR3923153,82
DOLJPOIANA MARE10278393,79
DOLJARGETOAIA4616173,68
DOLJROBĂNEŞTI219683,64
DOLJRAST3626133,59
DOLJMAGLAVIT4520163,54
DOLJBRABOVA113743,52
DOLJIZVOARE144553,46
DOLJPREDEŞTI204573,42
DOLJCIUPERCENII NOI5098173,33
DOLJPLEŞOI122943,25
DOLJBREASTA4347143,22
DOLJMELINEŞTI3781123,17
DOLJPERIŞOR161853,09
DOLJVALEA STANCIULUI5207163,07
DOLJUNIREA3648113,02
DOLJDRĂGOTEŞTI200662,99
DOLJPISCU VECHI269482,97
DOLJORODEL238772,93
DOLJSCĂEŞTI209262,87
DOLJLEU4359122,75
DOLJGHERCEŞTI183752,72
DOLJORAŞ BECHET4505112,44
DOLJCARAULA247062,43
DOLJCĂLĂRAŞI5403132,41
DOLJSEACA DE CÂMP171242,34
DOLJDANEŢI5469122,19
DOLJGIGHERA279562,15
DOLJMÂRŞANI426192,11
DOLJNEGOI240452,08
DOLJPLENIŢA433892,07
DOLJAPELE VII194342,06
DOLJGOGOŞU49312,03
DOLJTERPEZIŢA157731,9
DOLJCELARU423981,89
DOLJDOBREŞTI224141,78
DOLJMĂCEŞU DE SUS114821,74
DOLJCETATE521791,73
DOLJGOICEA235041,7
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60411,66
DOLJBULZEŞTI124421,61
DOLJROJIŞTE252241,59
DOLJGALICIUICA135621,47
DOLJBÂRCA410061,46
DOLJSADOVA8905131,46
DOLJSILIŞTEA CRUCII140321,43
DOLJÎNTORSURA145321,38
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS536771,3
DOLJDESA483061,24
DOLJSEACA DE PĂDURE84011,19
DOLJVELA175521,14
DOLJDIOŞTI275631,09
DOLJSECU100910,99
DOLJTĂLPAŞ119010,84
DOLJCERĂT448630,67
DOLJURZICUŢA300920,66
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS158710,63
DOLJLIPOVU333820,6
DOLJVÂRTOP168410,59
DOLJCARPEN210010,48
DOLJSĂLCUŢA208310,48
DOLJCATANE214710,47
DOLJGHIDICI245910,41
DOLJGÂNGIOVA255910,39
DOLJCASTRANOVA308710,32
DOLJBISTREŢ419810,24
DOLJRADOVAN130500
DOLJVERBIŢA121800
INCIDENTA PE JUDET 68645051227

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

SCM Craiova, la un pas de surpriză! Baia Mare...

Așa cum ne așteptam, SCM Craiova a avut parte...

ȘTIRI GdS