9.6 C
Craiova
sâmbătă, 27 noiembrie, 2021
Știri de ultima orăLocalDoljIncidenţa Covid în Dolj: 3 localităţi au peste 7,5 la mie

Incidenţa Covid în Dolj: 3 localităţi au peste 7,5 la mie

Trei localităţi din Dolj au o incidenţă ce depăşeşte pragul de 7,5 la mie, care vine cu noi măsuri restrictive. Astfel, în localităţile Almăj, Malu Mare, Şimnicu de Sus, magazinele se vor închide de la 18:00 pe tot parcursul săptămânii, iar de la 20:00, deplasarea în afara locuinţei este interzisă pentru persoanele nevaccinate, cu unele excepţii.

Craiova are o incidenţă de 5,88 la mie, aproape de pragul de 6, care vine cu aceleaşi măsuri, însă pentru zilele de vineri, sâmbătă şi duminică.

Nunţile, botezurile şi alte evenimente private sunt interzise peste pragul de 6 la mie.

Incidența pe localități – 29.09.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJALMĂJ1772179,59
DOLJMALU MARE6583619,27
DOLJŞIMNICU DE SUS5536437,77
DOLJCÂRCEA3110237,4
DOLJMĂCEŞU DE JOS123097,32
DOLJTEASC3032227,26
DOLJFĂRCAŞ2082146,72
DOLJPODARI6983426,01
DOLJGHERCEŞTI1837115,99
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA29881317575,88
DOLJBUCOVĂŢ4217245,69
DOLJGHINDENI1811105,52
DOLJBRABOVA113865,27
DOLJPIELEŞTI4205225,23
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19095965,03
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT17435794,53
DOLJGALICIUICA135964,42
DOLJCALOPĂR3916164,09
DOLJSEACA DE CÂMP171774,08
DOLJPLEŞOI122854,07
DOLJROJIŞTE2526103,96
DOLJGOIEŞTI3054123,93
DOLJGIUBEGA204583,91
DOLJMOŢĂŢEI6700263,88
DOLJARGETOAIA4613173,69
DOLJLEU4367163,66
DOLJIŞALNIŢA4202153,57
DOLJSEACA DE PĂDURE84033,57
DOLJGALICEA MARE3960143,54
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7961283,52
DOLJCĂLĂRAŞI5410193,51
DOLJGOICEA234883,41
DOLJCOŞOVENI3321113,31
DOLJORAŞ BECHET4509143,1
DOLJRADOVAN130143,07
DOLJBREASTA4353132,99
DOLJORAŞ DĂBULENI11380342,99
DOLJDRĂGOTEŞTI201162,98
DOLJMISCHII169652,95
DOLJORODEL238872,93
DOLJVÂRVORU DE JOS241072,9
DOLJORAŞ FILIAŞI18108522,87
DOLJAFUMAŢI244572,86
DOLJŢUGLUI292882,73
DOLJDRĂNIC224862,67
DOLJGIGHERA280072,5
DOLJBRATOVOEŞTI320782,49
DOLJRAST362092,49
DOLJPOIANA MARE10285252,43
DOLJTESLUI208952,39
DOLJMELINEŞTI378492,38
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ212252,36
DOLJCOŢOFENII DIN DOS224952,22
DOLJCELARU424392,12
DOLJCETATE5222112,11
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS5373112,05
DOLJSADOVA8904182,02
DOLJMĂCEŞU DE SUS115421,73
DOLJURZICUŢA300751,66
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60511,65
DOLJDANEŢI547291,64
DOLJUNIREA364861,64
DOLJVERBIŢA121821,64
DOLJSĂLCUŢA207731,44
DOLJCIOROIAŞI139521,43
DOLJSCĂEŞTI209531,43
DOLJSILIŞTEA CRUCII140821,42
DOLJMÂRŞANI426961,41
DOLJCATANE214131,4
DOLJROBĂNEŞTI220631,36
DOLJMAGLAVIT452361,33
DOLJDOBROTEŞTI152621,31
DOLJTERPEZIŢA157721,27
DOLJPERIŞOR161821,24
DOLJVALEA STANCIULUI520561,15
DOLJPISCU VECHI269231,11
DOLJGIURGIŢA284631,05
DOLJAPELE VII194521,03
DOLJBÂRCA409740,98
DOLJCIUPERCENII NOI510750,98
DOLJBISTREŢ419540,95
DOLJPLENIŢA435340,92
DOLJLIPOVU333530,9
DOLJMURGAŞI226320,88
DOLJOSTROVENI479640,83
DOLJCARAULA247520,81
DOLJBRALOŞTIŢA373730,8
DOLJÎNTORSURA145110,69
DOLJIZVOARE145210,69
DOLJCERĂT448230,67
DOLJBRĂDEŞTI455330,66
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS158510,63
DOLJCERNĂTEŞTI162210,62
DOLJSOPOT165110,61
DOLJVÂRTOP168610,59
DOLJPREDEŞTI204210,49
DOLJDIOŞTI275910,36
DOLJCASTRANOVA308910,32
DOLJDESA484010,21
DOLJBULZEŞTI124900
DOLJCÂRNA132600
DOLJCARPEN210100
DOLJDOBREŞTI223600
DOLJGÂNGIOVA256000
DOLJGHIDICI246400
DOLJGOGOŞU49200
DOLJGRECEŞTI152100
DOLJNEGOI239600
DOLJSECU101200
DOLJTĂLPAŞ119000
DOLJVELA175000
INCIDENTA PE JUDET 68661528624,17

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

00:25:42

(Video) „Squid Game”, recreat în viața reală de un...

Youtuberul Mr. Beast (pe numele său real Jimmy Donaldson) a cheltuit...

ȘTIRI GdS