1.6 C
Craiova
joi, 28 octombrie, 2021
Știri de ultima orăLocalDoljIncidență peste 10 într-o comună din Dolj. Craiova a atins un nou prag

Incidență peste 10 într-o comună din Dolj. Craiova a atins un nou prag

Comuna Almăj a ajuns luni la o incidență Covid de peste 10 cazuri la mia de locuitori în ultimele 14 zile, cu o creștere fulminantă în ultimele zile.

Și în municipiul Craiova creșterea se menține accelerată, rata de infectare ajungând deja la 5,02.

Șase localități din județ au o incidență peste 6: Fărcaș, Teasc, Malu Mare, Cârcea, Șimnicu de Sus și Almăj.

Doljul are o incidență cumulată de 3,59 cazuri la mia de locuitori.

Incidența pe localități – 27.09.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJALMĂJ17721810,16
DOLJŞIMNICU DE SUS5536427,59
DOLJCÂRCEA3110237,4
DOLJMALU MARE6583466,99
DOLJTEASC3032206,6
DOLJFĂRCAŞ2082136,24
DOLJMĂCEŞU DE JOS123075,69
DOLJBRABOVA113865,27
DOLJBUCOVĂŢ4217225,22
DOLJPODARI6983365,16
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA29881314995,02
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19095954,98
DOLJGHINDENI181184,42
DOLJGHERCEŞTI183784,35
DOLJCALOPĂR3916174,34
DOLJPIELEŞTI4205184,28
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT17435724,13
DOLJSEACA DE PĂDURE84033,57
DOLJROJIŞTE252693,56
DOLJGALICEA MARE3960143,54
DOLJCĂLĂRAŞI5410193,51
DOLJARGETOAIA4613163,47
DOLJORAŞ BECHET4509153,33
DOLJCATANE214173,27
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7961263,27
DOLJPLEŞOI122843,26
DOLJORAŞ DĂBULENI11380363,16
DOLJIŞALNIŢA4202133,09
DOLJŢUGLUI292893,07
DOLJLEU4367132,98
DOLJGOIEŞTI305492,95
DOLJMISCHII169652,95
DOLJGALICIUICA135942,94
DOLJSEACA DE CÂMP171752,91
DOLJAFUMAŢI244572,86
DOLJDRĂNIC224862,67
DOLJMELINEŞTI3784102,64
DOLJDRĂGOTEŞTI201152,49
DOLJORAŞ FILIAŞI18108452,49
DOLJVÂRVORU DE JOS241062,49
DOLJGIUBEGA204552,44
DOLJCOŞOVENI332182,41
DOLJMOŢĂŢEI6700162,39
DOLJTESLUI208952,39
DOLJRADOVAN130132,31
DOLJRAST362082,21
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS5373112,05
DOLJCETATE5222101,91
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ212241,89
DOLJBRATOVOEŞTI320761,87
DOLJPOIANA MARE10285191,85
DOLJBREASTA435381,84
DOLJROBĂNEŞTI220641,81
DOLJCOŢOFENII DIN DOS224941,78
DOLJMAGLAVIT452381,77
DOLJMĂCEŞU DE SUS115421,73
DOLJORODEL238841,68
DOLJCELARU424371,65
DOLJSĂLCUŢA207731,44
DOLJCIOROIAŞI139521,43
DOLJGIGHERA280041,43
DOLJSADOVA8904121,35
DOLJURZICUŢA300741,33
DOLJDOBROTEŞTI152621,31
DOLJDANEŢI547271,28
DOLJMÂRŞANI426951,17
DOLJPISCU VECHI269231,11
DOLJUNIREA364841,1
DOLJAPELE VII194521,03
DOLJBÂRCA409740,98
DOLJCIUPERCENII NOI510750,98
DOLJVALEA STANCIULUI520550,96
DOLJSCĂEŞTI209520,95
DOLJBRĂDEŞTI455340,88
DOLJGOICEA234820,85
DOLJVERBIŢA121810,82
DOLJBISTREŢ419530,72
DOLJDIOŞTI275920,72
DOLJSILIŞTEA CRUCII140810,71
DOLJGIURGIŢA284620,7
DOLJIZVOARE145210,69
DOLJCERĂT448230,67
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS158510,63
DOLJCERNĂTEŞTI162210,62
DOLJPERIŞOR161810,62
DOLJSOPOT165110,61
DOLJVÂRTOP168610,59
DOLJPREDEŞTI204210,49
DOLJPLENIŢA435320,46
DOLJMURGAŞI226310,44
DOLJOSTROVENI479620,42
DOLJCARAULA247510,4
DOLJCASTRANOVA308910,32
DOLJLIPOVU333510,3
DOLJBRALOŞTIŢA373710,27
DOLJDESA484010,21
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA60500
DOLJBULZEŞTI124900
DOLJCÂRNA132600
DOLJCARPEN210100
DOLJDOBREŞTI223600
DOLJGÂNGIOVA256000
DOLJGHIDICI246400
DOLJGOGOŞU49200
DOLJGRECEŞTI152100
DOLJÎNTORSURA145100
DOLJNEGOI239600
DOLJSECU101200
DOLJTĂLPAŞ119000
DOLJTERPEZIŢA157700
DOLJVELA175000
INCIDENTA PE JUDET 68661524673,59

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

Horoscop

BerbecFocusează-te mai mult pe recunoștință, pe evaluarea lucrurilor pe...

ȘTIRI GdS