14.4 C
Craiova
miercuri, 19 mai, 2021
Știri de ultima oră Local Dolj Incidenţa în Dolj, sub 1 la mie. Situaţia pe localităţi

Incidenţa în Dolj, sub 1 la mie. Situaţia pe localităţi

Rata de infectare cu noul coronavirus a scăzut sub 1 la mie în judeţul Dolj. Marţi, 4 mai, judeţul are o incidenţă de 0,97 la mie.

Craiova are o incidenţă de 1,24 cazuri la mia de locuitori.

Doar cinci localităţi se mai află în scenariul roşu, cu o rată a incidenţei de peste 3 la mie. Măceşu rămâne în frunte, însă trendul este descendent. Cu 7 cazuri confirmate în ultimele două săptămâni, comuna are o incidenţă de 5,65 la mie.

Incidența pe localități – 04.05.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUITORI
DOLJMĂCEŞU DE JOS123875,65
DOLJBRABOVA117343,41
DOLJTEASC3037103,29
DOLJGHINDENI189263,17
DOLJDRĂNIC230673,04
DOLJVÂRVORU DE JOS242472,89
DOLJAFUMAŢI249962,4
DOLJPLEŞOI132132,27
DOLJMAGLAVIT460991,95
DOLJCATANE212041,89
DOLJSECU107221,87
DOLJROBĂNEŞTI224041,79
DOLJŢUGLUI290051,72
DOLJSEACA DE CÂMP177031,69
DOLJMALU MARE6534111,68
DOLJCARAULA249441,6
DOLJBULZEŞTI127221,57
DOLJMOŢĂŢEI6742101,48
DOLJDIOŞTI277341,44
DOLJPIELEŞTI416861,44
DOLJCOŢOFENII DIN DOS227431,32
DOLJDOBREŞTI227531,32
DOLJPODARI694891,3
DOLJCÂRCEA311441,28
DOLJNEGOI240331,25
DOLJORODEL240331,25
DOLJBRATOVOEŞTI322141,24
DOLJDESA485861,24
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA2998763731,24
DOLJCERNĂTEŞTI164721,21
DOLJPERIŞOR167321,2
DOLJSOPOT167321,2
DOLJVÂRTOP169021,18
DOLJSEACA DE PĂDURE85711,17
DOLJALMĂJ180621,11
DOLJARGETOAIA467751,07
DOLJBRALOŞTIŢA373041,07
DOLJOSTROVENI475751,05
DOLJCASTRANOVA311030,96
DOLJBREASTA432340,93
DOLJLIPOVU334730,9
DOLJORAŞ FILIAŞI18112150,83
DOLJVERBIŢA123110,81
DOLJGHIDICI248520,8
DOLJMELINEŞTI383330,78
DOLJROJIŞTE258020,78
DOLJCALOPĂR401130,75
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS542640,74
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT17504130,74
DOLJŞIMNICU DE SUS547940,73
DOLJDANEŢI557740,72
DOLJGALICIUICA138210,72
DOLJGIGHERA284320,7
DOLJCELARU436030,69
DOLJLEU440430,68
DOLJBRĂDEŞTI455830,66
DOLJGRECEŞTI155110,64
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS166110,6
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19138110,57
DOLJVELA180310,55
DOLJGHERCEŞTI186410,54
DOLJGALICEA MARE399120,5
DOLJORAŞ ŞEGARCEA796540,5
DOLJBÂRCA412720,48
DOLJPOIANA MARE1033350,48
DOLJPREDEŞTI208710,48
DOLJCARPEN214310,47
DOLJDRĂGOTEŞTI211310,47
DOLJTESLUI213210,47
DOLJMÂRŞANI431120,46
DOLJCERĂT446320,45
DOLJGOICEA241310,41
DOLJPISCU VECHI273510,37
DOLJCĂLĂRAŞI548820,36
DOLJSADOVA884030,34
DOLJURZICUŢA308710,32
DOLJRAST360610,28
DOLJBUCOVĂŢ426110,23
DOLJORAŞ BECHET451910,22
DOLJCETATE523010,19
DOLJVALEA STANCIULUI525110,19
DOLJORAŞ DĂBULENI1150210,09
DOLJAPELE VII202600
DOLJBISTREŢ423100
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA66500
DOLJCÂRNA134300
DOLJCIOROIAŞI147500
DOLJCIUPERCENII NOI510800
DOLJCOŞOVENI338500
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ213200
DOLJDOBROTEŞTI156300
DOLJFĂRCAŞ211700
DOLJGÂNGIOVA260400
DOLJGIUBEGA209100
DOLJGIURGIŢA288100
DOLJGOGOŞU52900
DOLJGOIEŞTI306400
DOLJÎNTORSURA148300
DOLJIŞALNIŢA419800
DOLJIZVOARE150600
DOLJMĂCEŞU DE SUS119200
DOLJMISCHII171500
DOLJMURGAŞI238800
DOLJPLENIŢA439500
DOLJRADOVAN138500
DOLJSĂLCUŢA213400
DOLJSCĂEŞTI212200
DOLJSILIŞTEA CRUCII142300
DOLJTĂLPAŞ120000
DOLJTERPEZIŢA153900
DOLJUNIREA367000
INCIDENTA PE JUDET 6912096700,97

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

Horoscop

BerbecEste mult de lucru la serviciu, dar nu prea...

ȘTIRI GdS

00:03:08

(VIDEO) Tumoră ovariană gigantă de 40 kg, extirpată în...

O tumoră ovariană uriașă, de 40 de kilograme, a fost extirpată de medicii de la Spitalul Militar „Dr Carol Davila” din București de la...

Carmen Marinescu, fosta şefă a Tribunalului Olt, eliberată condiționat

Fosta şefă a Tribunalului Olt Carmen Eugenia Marinescu, condamnată la opt ani de închisoare pentru corupţie, a obţinut în instanţă eliberarea condiţionată, soluţia fiind...

Coduri portocaliu și galben de inundații în 15 județe

Hidrologii au emis marţi după-amiaza un Cod portocaliu de inundaţii pe râuri din 10 judeţe şi o avertizare Cod Galben pe râuri din 15...

Mai mulți furnizori Ford interesați să vină la Craiova

Lia Olguța Vasilescu, primarul Municipiului Craiova, împreună cu Cosmin Vasile, președintele Consiliului Județean Dolj, Ovidiu Flori, administratorul comunei Ișalnița și Ionuț Pîrvulescu, directorul High...
00:09:41

(VIDEO) Klaus Iohannis avertizează românii că riscul nu a...

Președintele Klaus Iohannis a spus, marți, după întâlnirea de la Palatul Cotroceni cu premierul Florin Cîțu și miniștrii, că pandemia nu a trecut, iar...

Deficiențe în alimentarea cu energie electrică în localități din...

Judeţele Argeş, Dolj, Gorj, Mehedinţi, Olt, Teleorman şi Vâlcea au intrat începând de astăzi, ora 6.00, sub incidenţa codului galben de intensificări ale vântului. Pe...