14.4 C
Craiova
miercuri, 19 mai, 2021
Știri de ultima oră Local Dolj Incidenţa Covid: Doljul pare să fi depăşit vârful celui de-al treilea val

Incidenţa Covid: Doljul pare să fi depăşit vârful celui de-al treilea val

Incidenţa cazurilor de coronavirus îşi menţine trendul uşor descrescător, ajungând joi, 15 aprilie, la 2,28 la nivelul judeţului Dolj. În Craiova, rata de infectare a ajuns la 3,24 cazuri la mia de locuitori.

Cea mai mare incidenţă din Dolj este în Măceşu de Jos, cu 8 cazuri confirmate în ultimele 2 săptămâni, care echivalează cu o incidenţă de 6,45 cazuri la mia de locuitori.

JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJMĂCEŞU DE JOS124186,45
DOLJŢUGLUI2894155,18
DOLJCÂRCEA3094154,85
DOLJDOBROTEŞTI156674,47
DOLJMISCHII171374,09
DOLJMALU MARE6494253,85
DOLJGHERCEŞTI185873,77
DOLJGOGOŞU53023,77
DOLJSECU107543,72
DOLJSILIŞTEA CRUCII142653,51
DOLJŞIMNICU DE SUS5462193,48
DOLJBRABOVA117643,4
DOLJCIOROIAŞI147453,39
DOLJMĂCEŞU DE SUS119443,35
DOLJTEASC3036103,29
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA3000879713,24
DOLJCASTRANOVA3118103,21
DOLJBREASTA4327133
DOLJRADOVAN138542,89
DOLJVÂRVORU DE JOS243372,88
DOLJCARPEN214862,79
DOLJBRALOŞTIŢA3732102,68
DOLJGHINDENI189352,64
DOLJPODARI6948182,59
DOLJBRATOVOEŞTI321882,49
DOLJRAST361192,49
DOLJGOICEA242862,47
DOLJGIGHERA284872,46
DOLJVERBIŢA122732,44
DOLJPERIŞOR167242,39
DOLJCOŞOVENI338282,37
DOLJCĂLĂRAŞI5498132,36
DOLJARGETOAIA4684112,35
DOLJLEU4416102,26
DOLJSEACA DE CÂMP177142,26
DOLJCALOPĂR402092,24
DOLJÎNTORSURA148832,02
DOLJPIELEŞTI416081,92
DOLJGIUBEGA209841,91
DOLJIŞALNIŢA419281,91
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ213341,88
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7969151,88
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19148351,83
DOLJSOPOT167431,79
DOLJVÂRTOP168531,78
DOLJORAŞ FILIAŞI18094321,77
DOLJVALEA STANCIULUI527091,71
DOLJORAŞ DĂBULENI11512181,56
DOLJGALICEA MARE400361,5
DOLJLIPOVU335451,49
DOLJDANEŢI557981,43
DOLJMÂRŞANI432461,39
DOLJCOŢOFENII DIN DOS227631,32
DOLJMELINEŞTI383051,31
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT17507231,31
DOLJDRĂNIC231031,3
DOLJGRECEŞTI155321,29
DOLJAFUMAŢI250731,2
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS166321,2
DOLJBRĂDEŞTI455251,1
DOLJOSTROVENI476451,05
DOLJGOIEŞTI306230,98
DOLJURZICUŢA308830,97
DOLJBISTREŢ422740,95
DOLJPREDEŞTI209520,95
DOLJCATANE212220,94
DOLJDRĂGOTEŞTI211820,94
DOLJFĂRCAŞ211720,94
DOLJSCĂEŞTI212920,94
DOLJSĂLCUŢA214120,93
DOLJTESLUI214020,93
DOLJCELARU435340,92
DOLJDOBREŞTI227820,88
DOLJMAGLAVIT461140,87
DOLJPOIANA MARE1035990,87
DOLJTĂLPAŞ119910,83
DOLJSADOVA883670,79
DOLJCÂRNA134210,75
DOLJPLEŞOI133310,75
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS543140,74
DOLJGALICIUICA138610,72
DOLJPLENIŢA439130,68
DOLJIZVOARE150810,66
DOLJTERPEZIŢA154510,65
DOLJCERNĂTEŞTI164510,61
DOLJCIUPERCENII NOI512030,59
DOLJAPELE VII202710,49
DOLJBÂRCA412620,48
DOLJBUCOVĂŢ425820,47
DOLJROBĂNEŞTI224510,45
DOLJORAŞ BECHET452820,44
DOLJMURGAŞI239510,42
DOLJNEGOI240310,42
DOLJORODEL240410,42
DOLJCARAULA249010,4
DOLJGHIDICI248510,4
DOLJROJIŞTE257810,39
DOLJPISCU VECHI273310,37
DOLJGIURGIŢA288110,35
DOLJUNIREA367010,27
DOLJCETATE522810,19
DOLJALMĂJ181100
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA66500
DOLJBULZEŞTI127400
DOLJCERĂT446300
DOLJDESA485600
DOLJDIOŞTI278000
DOLJGÂNGIOVA260200
DOLJMOŢĂŢEI674000
DOLJSEACA DE PĂDURE86100
DOLJVELA180400
INCIDENTA PE JUDET 69160715762,28

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

Horoscop

BerbecEste mult de lucru la serviciu, dar nu prea...

ȘTIRI GdS

00:03:08

(VIDEO) Tumoră ovariană gigantă de 40 kg, extirpată în...

O tumoră ovariană uriașă, de 40 de kilograme, a fost extirpată de medicii de la Spitalul Militar „Dr Carol Davila” din București de la...

Carmen Marinescu, fosta şefă a Tribunalului Olt, eliberată condiționat

Fosta şefă a Tribunalului Olt Carmen Eugenia Marinescu, condamnată la opt ani de închisoare pentru corupţie, a obţinut în instanţă eliberarea condiţionată, soluţia fiind...

Coduri portocaliu și galben de inundații în 15 județe

Hidrologii au emis marţi după-amiaza un Cod portocaliu de inundaţii pe râuri din 10 judeţe şi o avertizare Cod Galben pe râuri din 15...

Mai mulți furnizori Ford interesați să vină la Craiova

Lia Olguța Vasilescu, primarul Municipiului Craiova, împreună cu Cosmin Vasile, președintele Consiliului Județean Dolj, Ovidiu Flori, administratorul comunei Ișalnița și Ionuț Pîrvulescu, directorul High...
00:09:41

(VIDEO) Klaus Iohannis avertizează românii că riscul nu a...

Președintele Klaus Iohannis a spus, marți, după întâlnirea de la Palatul Cotroceni cu premierul Florin Cîțu și miniștrii, că pandemia nu a trecut, iar...

Deficiențe în alimentarea cu energie electrică în localități din...

Judeţele Argeş, Dolj, Gorj, Mehedinţi, Olt, Teleorman şi Vâlcea au intrat începând de astăzi, ora 6.00, sub incidenţa codului galben de intensificări ale vântului. Pe...