10.1 C
Craiova
joi, 15 aprilie, 2021
Știri de ultima oră Local Dolj Incidenţa Covid în Dolj. Cârcea nu mai este pe primul loc

Incidenţa Covid în Dolj. Cârcea nu mai este pe primul loc

Incidenţa cazurilor de coronavirus în judeţul Dolj este joi, 8 aprilie, de 2,76 la o mie de locuitori.

După ce o bună perioadă de timp Cârcea a gravitat în jurul cifrei de 8 la mie, scade la o incidenţă de 5,82 cazuri la mia de locuitori, sub pragul de 7,5 care impune măsuri suplimentare anti-Covid. Dobroteşti este joi comuna doljeană cu cea mai mare rată de infectare.

Craiova rămâne în jurul valorii de 4 la mie, cu o creştere discretă faţă de ziua precedentă: de la 4,05 la 4,09.

JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJDOBROTEŞTI1566127,66
DOLJCIOROIAŞI1474117,46
DOLJCÂRCEA3094185,82
DOLJVÂRVORU DE JOS2433124,93
DOLJSOPOT167484,78
DOLJSECU107554,65
DOLJGALICEA MARE4003174,25
DOLJCASTRANOVA3118134,17
DOLJŢUGLUI2894124,15
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA30008712274,09
DOLJPIELEŞTI4160174,09
DOLJMĂCEŞU DE JOS124154,03
DOLJŞIMNICU DE SUS5462213,84
DOLJCATANE212283,77
DOLJCARPEN214883,72
DOLJMALU MARE6494243,7
DOLJMISCHII171363,5
DOLJBRALOŞTIŢA3732123,22
DOLJBRATOVOEŞTI3218103,11
DOLJRAST3611113,05
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA66523,01
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7969243,01
DOLJPERIŞOR167252,99
DOLJLIPOVU3354102,98
DOLJGALICIUICA138642,89
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ213362,81
DOLJAFUMAŢI250772,79
DOLJBREASTA4327122,77
DOLJÎNTORSURA148842,69
DOLJIŞALNIŢA4192112,62
DOLJTERPEZIŢA154542,59
DOLJBRABOVA117632,55
DOLJMĂCEŞU DE SUS119432,51
DOLJORAŞ DĂBULENI11512282,43
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS166342,41
DOLJGIUBEGA209852,38
DOLJVÂRTOP168542,37
DOLJTESLUI214052,34
DOLJSEACA DE PĂDURE86122,32
DOLJTEASC303672,31
DOLJVALEA STANCIULUI5270122,28
DOLJLEU4416102,26
DOLJPODARI6948152,16
DOLJDANEŢI5579122,15
DOLJGHERCEŞTI185842,15
DOLJGHINDENI189342,11
DOLJGIGHERA284862,11
DOLJSILIŞTEA CRUCII142632,1
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19148381,98
DOLJGOGOŞU53011,89
DOLJCOŢOFENII DIN DOS227641,76
DOLJCALOPĂR402071,74
DOLJDRĂNIC231041,73
DOLJARGETOAIA468481,71
DOLJSEACA DE CÂMP177131,69
DOLJOSTROVENI476481,68
DOLJTĂLPAŞ119921,67
DOLJGOIEŞTI306251,63
DOLJVERBIŢA122721,63
DOLJURZICUŢA308851,62
DOLJPLENIŢA439171,59
DOLJORAŞ FILIAŞI18094281,55
DOLJPISCU VECHI273341,46
DOLJFĂRCAŞ211731,42
DOLJBRĂDEŞTI455261,32
DOLJCĂLĂRAŞI549871,27
DOLJORODEL240431,25
DOLJBÂRCA412651,21
DOLJCOŞOVENI338241,18
DOLJMÂRŞANI432451,16
DOLJALMĂJ181121,1
DOLJMAGLAVIT461151,08
DOLJMELINEŞTI383041,04
DOLJPREDEŞTI209520,95
DOLJBUCOVĂŢ425840,94
DOLJDRĂGOTEŞTI211820,94
DOLJCELARU435340,92
DOLJSADOVA883680,91
DOLJCERĂT446340,9
DOLJCARAULA249020,8
DOLJCÂRNA134210,75
DOLJPLEŞOI133310,75
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS543140,74
DOLJRADOVAN138510,72
DOLJPOIANA MARE1035970,68
DOLJIZVOARE150810,66
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT17507110,63
DOLJCERNĂTEŞTI164510,61
DOLJCIUPERCENII NOI512030,59
DOLJSCĂEŞTI212910,47
DOLJROBĂNEŞTI224510,45
DOLJDOBREŞTI227810,44
DOLJGOICEA242810,41
DOLJGHIDICI248510,4
DOLJROJIŞTE257810,39
DOLJGIURGIŢA288110,35
DOLJBISTREŢ422710,24
DOLJORAŞ BECHET452810,22
DOLJDESA485610,21
DOLJCETATE522810,19
DOLJMOŢĂŢEI674010,15
DOLJAPELE VII202700
DOLJBULZEŞTI127400
DOLJDIOŞTI278000
DOLJGÂNGIOVA260200
DOLJGRECEŞTI155300
DOLJMURGAŞI239500
DOLJNEGOI240300
DOLJSĂLCUŢA214100
DOLJUNIREA367000
DOLJVELA180400
INCIDENTA PE JUDET 69160719112,76

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

Directorul Direcţiei Judeţene pentru Agricultură Caraş-Severin, reţinut de DNA

Directorul executiv al Direcţiei Judeţene pentru Agricultură (DAJ) Caraş-Severin,...

ȘTIRI GdS

Directorul Direcţiei Judeţene pentru Agricultură Caraş-Severin, reţinut de DNA

Directorul executiv al Direcţiei Judeţene pentru Agricultură (DAJ) Caraş-Severin, Felicia-Gabriela Mehedinţu, a fost reţinut de DNA pentru mai multe infracţiuni prin care ar fi...

Număr ridicat de decese provocate de COVID, în ultimele...

Până astăzi, 25.800 de persoane diagnosticate cu infecție cu SARS – CoV – 2 au decedat. În intervalul 14.04.2021 (10:00) – 15.04.2021 (10:00) au fost...

Cartea de identitate electronică nu e obligatorie, însă fără...

Preşedintele Autorităţii pentru Digitalizarea României (ADR), Octavian Oprea, a afirmat astăzi că nu va fi obligatorie cartea de identitate electronică, însă fără acest document...

Numărul cazurilor de COVID-19 din România, în scădere

Un număr de 3.852 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS-CoV-2 au fost înregistrate în ultimele 24 de ore, fiind efectuate peste 37.000...

Dispar fișa postului și alte acte birocratice pentru IMM-urile...

Ministerul Muncii propune în ședința de guvern programată joi trei ordonanțe de urgență care prevăd eliminarea unor obstacole birocratice pentru IMM, dar și noi...

A născut în ambulanța SMURD

Un bărbat din Tismana, județul Gorj, a sunat, miercuri seara, la 112, pentru a anunța că soția lui naște și are nevoie de o...