3.3 C
Craiova
vineri, 16 aprilie, 2021
Știri de ultima oră Local Dolj Incidenţa Covid în Dolj: 13 localităţi au peste 4 la mie

Incidenţa Covid în Dolj: 13 localităţi au peste 4 la mie

Judeţul Dolj are o incidenţă de 2,7 cazuri la mia de locuitori, iar 13 dintre localităţi sunt în zona de restricţii suplimentare pe timp de weekend, cu peste 4 la mie. Dintre acestea, două au peste 7,5 la mie, astfel că restricţiile de weekend sunt valabile şi în timpul săptămânii: Cârcea, cu incidenţa de 8,08 şi Dobroteşti, cu o incidenţă de 7,66 la mie.

Craiova are 4,06 cazuri la mia de locuitori.

JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJCÂRCEA3094258,08
DOLJDOBROTEŞTI1566127,66
DOLJCIOROIAŞI1474117,46
DOLJBRABOVA117665,1
DOLJVÂRVORU DE JOS2433124,93
DOLJSOPOT167484,78
DOLJGALICEA MARE4003194,75
DOLJCATANE2122104,71
DOLJSECU107554,65
DOLJCASTRANOVA3118144,49
DOLJMALU MARE6494274,16
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA30008712184,06
DOLJÎNTORSURA148864,03
DOLJŞIMNICU DE SUS5462213,84
DOLJŢUGLUI2894113,8
DOLJBRATOVOEŞTI3218123,73
DOLJCARPEN214883,72
DOLJPIELEŞTI4160153,61
DOLJMISCHII171363,5
DOLJBRALOŞTIŢA3732133,48
DOLJDRĂNIC231083,46
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7969263,26
DOLJRAST3611113,05
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA66523,01
DOLJPERIŞOR167252,99
DOLJLIPOVU3354102,98
DOLJGALICIUICA138642,89
DOLJVALEA STANCIULUI5270152,85
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ213362,81
DOLJAFUMAŢI250772,79
DOLJTERPEZIŢA154542,59
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS166342,41
DOLJIŞALNIŢA4192102,39
DOLJTESLUI214052,34
DOLJBREASTA4327102,31
DOLJPODARI6948162,3
DOLJORAŞ DĂBULENI11512262,26
DOLJGHERCEŞTI185842,15
DOLJGHINDENI189342,11
DOLJSILIŞTEA CRUCII142632,1
DOLJLEU441692,04
DOLJTEASC303661,98
DOLJGOGOŞU53011,89
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19148361,88
DOLJPISCU VECHI273351,83
DOLJDANEŢI5579101,79
DOLJGIGHERA284851,76
DOLJCALOPĂR402071,74
DOLJMAGLAVIT461181,73
DOLJARGETOAIA468481,71
DOLJORAŞ FILIAŞI18094311,71
DOLJSEACA DE CÂMP177131,69
DOLJTĂLPAŞ119921,67
DOLJALMĂJ181131,66
DOLJGOIEŞTI306251,63
DOLJVERBIŢA122721,63
DOLJURZICUŢA308851,62
DOLJMĂCEŞU DE JOS124121,61
DOLJPLENIŢA439171,59
DOLJOSTROVENI476471,47
DOLJGIUBEGA209831,43
DOLJDRĂGOTEŞTI211831,42
DOLJFĂRCAŞ211731,42
DOLJCERĂT446361,34
DOLJBRĂDEŞTI455261,32
DOLJGRECEŞTI155321,29
DOLJORODEL240431,25
DOLJVÂRTOP168521,19
DOLJMÂRŞANI432451,16
DOLJSEACA DE PĂDURE86111,16
DOLJMELINEŞTI383041,04
DOLJSADOVA883691,02
DOLJBÂRCA412640,97
DOLJPREDEŞTI209520,95
DOLJBUCOVĂŢ425840,94
DOLJCELARU435340,92
DOLJCĂLĂRAŞI549850,91
DOLJCOŞOVENI338230,89
DOLJCOŢOFENII DIN DOS227620,88
DOLJMĂCEŞU DE SUS119410,84
DOLJCARAULA249020,8
DOLJBULZEŞTI127410,78
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS543140,74
DOLJRADOVAN138510,72
DOLJPOIANA MARE1035970,68
DOLJIZVOARE150810,66
DOLJCERNĂTEŞTI164510,61
DOLJCIUPERCENII NOI512030,59
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT17507100,57
DOLJBISTREŢ422720,47
DOLJSCĂEŞTI212910,47
DOLJROBĂNEŞTI224510,45
DOLJDOBREŞTI227810,44
DOLJGOICEA242810,41
DOLJDIOŞTI278010,36
DOLJGIURGIŢA288110,35
DOLJORAŞ BECHET452810,22
DOLJDESA485610,21
DOLJCETATE522810,19
DOLJMOŢĂŢEI674010,15
DOLJAPELE VII202700
DOLJCÂRNA134200
DOLJGÂNGIOVA260200
DOLJGHIDICI248500
DOLJMURGAŞI239500
DOLJNEGOI240300
DOLJPLEŞOI133300
DOLJROJIŞTE257800
DOLJSĂLCUŢA214100
DOLJUNIREA367000
DOLJVELA180400
INCIDENTA PE JUDET 69160719152,77

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

Horoscopul de weekend

BerbecEste bine să te ocupi numai de planurile dumneavoastră...

ȘTIRI GdS

Mai multe locuri ATI Covid în Dolj. Toate, ocupate

De câteva zile, a crescut numărul locurilor la terapie intensivă din judeţul Dolj, după ce Spitalul Clinic de Boli Infecţioase "Victor Babeş" a mai...

Doi angajați ai CJ Gorj, reținuți în dosarul „Ydail”

Doi angajați ai Consiliului Județean Gorj au fost reținuți joi seară în dosarul „Ydail”. Astfel, polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice,...

122 de foști parlamentari își cer înapoi pensiile speciale,...

122 de foști deputați și senatori își vor pensiile speciale înapoi, la două luni de când au fost abrogate. Conform G4Media.ro, au depus acțiuni în...

Guvernul a aprobat programul de susţinere a producţiei de...

Guvernul a aprobat, joi, o Hotărâre pentru aprobarea schemei “Ajutor de minimis pentru aplicarea programului de susţinere a producţiei de usturoi“, precum şi pentru...

Liviu Dragnea cere în instanţă eliberarea condiționată

Fostul lider al PSD Liviu Dragnea a solicitat Judecătoriei Sectorului 5 să fie eliberat condiţionat din închisoare, unde execută o pedeapsă de 3 ani...

Coronavirus Europa: Ponderea persoanelor de peste 80 de ani...

Ponderea persoanelor de peste 80 de ani care mor de Covid-19 a scăzut în Europa la cel mai scăzut nivel de la debutul pandemiei,...