22.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăLocalDoljSCM Craiova a învins Brăila, după un meci dramatic

SCM Craiova a învins Brăila, după un meci dramatic

Echipa feminină de handbal SCM Craiova a obţinut aseară, pe teren propriu, o victorie importantă, scor 22-16, în faţa unei formaţii invincibile în acest debut de campionat, Dunărea Brăila. După ce, la pauză, oaspetele conduceau cu 13-5, pe fondul numeroaselor ratări ale elevelor lui Roşca şi Sbora, a urmat o repriză secundă de vis pentru SCM. Ionica Munteanu a închis poarta, având 20 de intervenţii salvatoare, iar în atac, Pârvuţ şi colegele sale au marcat gol după gol, câştigând un meci plin de dramatism. Pentru SCM Craiova au evoluat: Munteanu, Paşca – Ianaşi (6 goluri), Tănasie (2), Eidem (3), Apipie (1), Pârvuţ (8), Florica (1), A. Amariei, Şelaru, Zamfirescu, Georgescu, Lazarin, Tomescu, Cioaric (1). Craiova ocupă locul şapte, iar duminică va juca în deplasare, cu HC Zalău.