19.4 C
marți, 14 mai, 2024
Știri de ultima orăLocalDoljHandbal (f) – SCM Craiova, victorie spectaculoasă cu Brăila

Handbal (f) – SCM Craiova, victorie spectaculoasă cu Brăila

Echipa feminină de handbal SCM Craiova s-a impus astăzi, pe teren propriu, în faţa formaţiei Dunărea Brăila, cu scorul de 22-16 (5-13), într-un joc din cadrul etapei a cincea din Liga Naţională. Meciul a fost dramatic, oltencele făcând o primă repriză slabă, dar o repriză secundă excelentă. Portarul Ionica Munteanu a prins, din nou, o zi foarte bună, având nu mai puţin de 20 de intervenţii salvatoare, iar în atac Aneta Pârvuţ a fost de neoprit.

Pentru SCM Craiova au evoluat: Munteanu, Paşca – Ianaşi (6 goluri), Tănasie (2), Eidem (3), Apipie (1), Pârvuţ (8), Florica (1), A. Amariei, Şelaru, Zamfirescu, Georgescu, Lazarin, Tomescu, Cioaric (1). Craiova ocupă locul şapte, iar duminică va juca în deplasare, cu HC Zalău.