11.6 C
Craiova
miercuri, 1 decembrie, 2021
Știri de ultima orăActualitateIncidența a scăzut la 2,57 la nivel național

Incidența a scăzut la 2,57 la nivel național

Media națională a incidenței cazurilor de coronavirus din ultimele 14 zile a scăzut joi la 2,57 la mia de locuitori, iar cea mai mare rată de infectare este în județul Arad – 4,05 la mie.

Un număr de 9 județe sunt în zona roșie cu o incidență mai mare de 3 la mie, iar alte 13 sunt în zona galbenă, cu incidențe între 2 și 3 la mie.

Topul județelor în funcție de numărul de cazuri noi:

JudețNr. cazuri noiNr. total cazuri
Mun. București301236239
Cluj86810149
Timiș86012111
Ilfov7477872
Iași7088056
Constanța6819674
Brașov65510107
Prahova6253568
Bihor4938977
Argeș4556872
Dolj4466566
Galați4348837
Sibiu4213553
Arad40790110
Bacău4071424
Mureș3900278
Suceava3762034
Dâmbovița3595245
Hunedoara3535354
Alba3345182
Maramureș3077042
Neamț3072033
Vaslui2657116
Vâlcea2632415
Olt2576440
Teleorman2469534
Buzău2383731
Brăila2243029
Botoșani2241125
Satu Mare2043923
Giurgiu1933923
Ialomița1928622
Bistrița-Năsăud1919218
Caraș-Severin1858437
Vrancea1762625
Călărași1757829
Sălaj1757518
Mehedinți1562612
Gorj1509624
Harghita1382218
Tulcea1366712
Covasna1273969
Din străinătate19185

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

Cupa României / CCA a desemnat brigada meciului de...

Comisia Centrală a Arbitrilor (CCA) a stabilit brigada care...

ȘTIRI GdS