26 C
Craiova
vineri, 7 mai, 2021
Știri de ultima oră Actualitate Incidenţa, în scădere în Craiova. Lista completă cu incidenţa pe localităţi

Incidenţa, în scădere în Craiova. Lista completă cu incidenţa pe localităţi

Rata de infectare cu noul coronavirus este în scădere în judeţul Dolj, ajungând la 2,34 marţi, faţă de 2,37 în ziua precedentă. Şi în Craiova trendul se menţine descrescător, incidenţa fiind de 3,35 cazuri la mia de locuitori.

A scăzut şi numărul localităţilor aflate în scenariul roşu şi niciuna dintre acestea nu mai depăşeşte pragul de 7,5 la mie, care impune măsuri restrictive suplimentare pe tot parcursul săptămânii.

Iată lista completă a ratei de infectare în localităţile doljene:

JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDCAZURI CONFIRMATE IN ULTIMELE 14 ZILEINCIDENTA LA 1000 LOCUTORI
DOLJMĂCEŞU DE JOS124175,64
DOLJCIOROIAŞI147485,43
DOLJMISCHII171395,25
DOLJCÂRCEA3094165,17
DOLJŢUGLUI2894144,84
DOLJSECU107554,65
DOLJDOBROTEŞTI156663,83
DOLJGHERCEŞTI185873,77
DOLJGOGOŞU53023,77
DOLJŞIMNICU DE SUS5462203,66
DOLJMALU MARE6494233,54
DOLJSILIŞTEA CRUCII142653,51
DOLJMĂCEŞU DE SUS119443,35
DOLJMUNICIPIUL CRAIOVA30008710043,35
DOLJTEASC3036103,29
DOLJCARPEN214873,26
DOLJBREASTA4327143,24
DOLJCASTRANOVA3118103,21
DOLJVÂRVORU DE JOS243372,88
DOLJGIUBEGA209862,86
DOLJÎNTORSURA148842,69
DOLJGHINDENI189352,64
DOLJPODARI6948182,59
DOLJBRABOVA117632,55
DOLJBRATOVOEŞTI321882,49
DOLJRAST361192,49
DOLJGOICEA242862,47
DOLJGIGHERA284872,46
DOLJVERBIŢA122732,44
DOLJPERIŞOR167242,39
DOLJCĂLĂRAŞI5498132,36
DOLJCOŢOFENII DIN FAŢĂ213352,34
DOLJORAŞ ŞEGARCEA7969182,26
DOLJSEACA DE CÂMP177142,26
DOLJCALOPĂR402092,24
DOLJBRALOŞTIŢA373282,14
DOLJARGETOAIA4684102,13
DOLJVALEA STANCIULUI5270112,09
DOLJLEU441692,04
DOLJIŞALNIŢA419281,91
DOLJMUNICIPIUL BĂILEŞTI19148351,83
DOLJLIPOVU335461,79
DOLJSOPOT167431,79
DOLJVÂRTOP168531,78
DOLJORAŞ FILIAŞI18094321,77
DOLJPIELEŞTI416071,68
DOLJAFUMAŢI250741,6
DOLJGALICEA MARE400361,5
DOLJCOŞOVENI338251,48
DOLJGALICIUICA138621,44
DOLJRADOVAN138521,44
DOLJDANEŢI557981,43
DOLJMÂRŞANI432461,39
DOLJORAŞ DĂBULENI11512161,39
DOLJCOŢOFENII DIN DOS227631,32
DOLJMELINEŞTI383051,31
DOLJDRĂNIC231031,3
DOLJURZICUŢA308841,3
DOLJGRECEŞTI155321,29
DOLJMUNICIPIUL CALAFAT17507221,26
DOLJAMĂRĂŞTII DE SUS166321,2
DOLJCELARU435351,15
DOLJPLENIŢA439151,14
DOLJBRĂDEŞTI455251,1
DOLJOSTROVENI476451,05
DOLJGOIEŞTI306230,98
DOLJBISTREŢ422740,95
DOLJPREDEŞTI209520,95
DOLJCATANE212220,94
DOLJDRĂGOTEŞTI211820,94
DOLJFĂRCAŞ211720,94
DOLJSCĂEŞTI212920,94
DOLJSĂLCUŢA214120,93
DOLJTESLUI214020,93
DOLJDOBREŞTI227820,88
DOLJMAGLAVIT461140,87
DOLJTĂLPAŞ119910,83
DOLJPOIANA MARE1035980,77
DOLJCÂRNA134210,75
DOLJPLEŞOI133310,75
DOLJAMĂRĂŞTII DE JOS543140,74
DOLJSADOVA883660,68
DOLJIZVOARE150810,66
DOLJTERPEZIŢA154510,65
DOLJCERNĂTEŞTI164510,61
DOLJCIUPERCENII NOI512030,59
DOLJAPELE VII202710,49
DOLJBÂRCA412620,48
DOLJBUCOVĂŢ425820,47
DOLJROBĂNEŞTI224510,45
DOLJORAŞ BECHET452820,44
DOLJMURGAŞI239510,42
DOLJNEGOI240310,42
DOLJORODEL240410,42
DOLJCARAULA249010,4
DOLJGHIDICI248510,4
DOLJROJIŞTE257810,39
DOLJPISCU VECHI273310,37
DOLJGIURGIŢA288110,35
DOLJUNIREA367010,27
DOLJCERĂT446310,22
DOLJCETATE522810,19
DOLJALMĂJ181100
DOLJBOTOŞEŞTI-PAIA66500
DOLJBULZEŞTI127400
DOLJDESA485600
DOLJDIOŞTI278000
DOLJGÂNGIOVA260200
DOLJMOŢĂŢEI674000
DOLJSEACA DE PĂDURE86100
DOLJVELA180400
INCIDENTA PE JUDET 69160716152,34

ȘTIRI VIDEO GdS

ȘTIRI DE ULTIMA ORĂ

ȘTIRI GdS

Călător prins cu un cuțit în autobuz, imobilizat şi...

Un bărbat de 47 de ani care a scos cuţitul într-un autobuz din Bucureşti a fost imobilizat şi dus la secţia de poliţie. "Astăzi, în...

În toate spitalele militare din România, vaccinare anti-COVID fără...

În toate spitalele militare din România va fi posibilă vaccinarea anti-COVID fără programare, începând de sâmbătă. Potrivit Ministerului Apărării Naționale, persoanele cu vârsta de peste...

350 de focare active de pestă porcină africană, în...

350 de focare de pestă porcină africană (PPA) erau active vineri pe teritoriul României, fiind afectate 153.397 de animale, informează Autoritatea Naţională Sanitară Veterinară...

200 de tone de deşeuri, depistate în Portul Constanţa...

Peste 200 de tone de deşeuri au fost depistate în Portul Constanţa şi în Punctul de Trecere a Frontierei Giurgiu, acestea fiind returnate către...

CEO-ul Moderna se aşteaptă să apară mai multe variante...

Stephane Bancel, CEO-ul Moderna, a declarat joi că se aşteaptă să apară mai multe variante Covid-19 în lunile următoare, pe măsură ce emisfera sudică...

Toţi angajaţii din Arabia Saudită trebuie să fie vaccinaţi...

Toţi angajaţii din Arabia Saudită trebuie să fie vaccinaţi anti-Covid pentru a putea merge la muncă, au anunțat vineri, autoritățile. Măsura se referă atât...