21.7 C
Știri de ultima orăActualitate Fotbal: CS Severin a pierdut în ultimul minut de joc la Iași

Fotbal: CS Severin a pierdut în ultimul minut de joc la Iași

CS Turnu Severin a pierdut, cu scorul de 1-0, meciul jucat duminică seară pe terenul formației CSMS Iaşi în etapa a 10-a a Ligii 1.
Potrivit mediafax.ro, unicul gol al partidei a fost înscris de Petrovici, în minutul 90.

CSMS Iasi – CS Turnu-Severin 1 – 0 (0-0)

A marcat: 1-0 Petrovici (90)

CSMS Iaşi: Irimia – Jovanovici (Semenenko ’78), Tincu, Avrămia, Mitrea – Onofraş (Ciucur ’56), Straton, Petrovici, Vladu – Herghelegiu (Ţigănaşu ’90), Pătulea. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

CS Turnu Severin: Marinescu (Iordan ’46) – Mitici, Bălău, Dandea, Giurgiu – Golici – Olah (Buleică ’78), Zaharia, Moutinho – Vancea, Thomas (Dragalina ’70). Antrenor: Nicolo Napoli.

Cartonaşe galbene: Jovanovici ’16, Vladu ’35, Petrovici ’47, ’90+1, Pătulea ’50, Mitrea ’62 – Mitici ’20, Zaharia ’65, Bălău ’67

Cartonaş roşu: Petrovici ’90+1

Arbitri: Alexandru Tudor (central) – Bogdan Velicu, Bogdan Gheorghe (asistenţi) – Ionel Ivan (rezervă)

Observatori: Costin Toma, Constantin Gheorghe

La meci au asistat aproximativ 2.000 de spectatori.