6.2 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal – CS Turnu Severin, furată la Vaslui

Fotbal – CS Turnu Severin, furată la Vaslui

Formaţia CS Turnu Severin a pierdut, luni seară, în deplasare, scor 1-2 (0-0), în faţa echipei FC Vaslui, în ultimul meci al etapei a VIII-a a Ligii I. Pentru moldoveni au marcat Niculae (’76) şi N’Doye (’90+2), în timp ce pentru CS Turnu Severin a înscris Moutinho (’89).

Marius Niculae a deschis scorul în minutul 76, după o pasă a lui Sburlea.

Moutinho a adus egalarea în minutul 89, după ce a executat înşelător o lovitură liberă.

Golul victoriei a fost marcat de Ousmane N’Doye, în minutul 90+2, după o acţiune controversată, când oltenii au cerut fault în atac la o intervenţie în careu asupra lui Dandea.

FC Vaslui: D. Coman – Milanov, Celeban, Varela, Sălăgeanu – N’Doye, Stanciu (Varga ’46) – Antal (Dias ’63), Sburlea (Caue ’79), Sânmărtean – M. Niculae. Antrenor: Marius Şumudică.

CS Turnu Severin: Marinescu – Mitic, Bălău, Dandea, Giurgiu – Buleică (Neacşa ’79), Golic (Pătraşcu ’73), Olah, Al. Zaharia – Abba (Thomas ’46), Moutinho. Antrenor: Nicolo Napoli.

Cartonaşe galbene: Sălăgeanu ’60, Milanov ’88 / Mitic ’31, Moutinho ’69, Buleică ’71, Neacşa ’89, Marinescu ’90+2, Pătraşcu ’90+3.

Meciul a fost arbitrat de Cătălin Botaş, ajutat de Szekely Zoltan şi Eduard Ungureanu. Rezervă a fost Dragoş Istrate.

Observatori au fost Viorel Sandu şi Mario Agiu.

În ultimele secunde ale meciului, antrenorul Nicolo Napoli a fost trimis în tribune pentru proteste.