7.3 C
Știri de ultima orăActualitateFotbal: CS Turnu Severin şi Ceahlăul Piatra Neamţ au terminat la egalitate

Fotbal: CS Turnu Severin şi Ceahlăul Piatra Neamţ au terminat la egalitate

CS Turnu Severin si Ceahlăul Piatra Neamţ au terminat la egalitate, luni seara, în, scor 1-1 (0-1), în ultimul meci al etapei a VII-a a Ligii I, informeaza Mediafax.  Gazdele au rămas fără victorie în acest sezon. Oaspeţii au deschis scorul prin Velici, în minutul 26, severinenii reuşind egalarea prin Dandea, în minutul 90+1.

CS Turnu Severin: Marinescu – Mitici, Dandea, Gugu, Giurgiu – Buleică (Neacşa ’46), Golici, Olah, Zaharia – Moutinho (Abba ’56) – Vancea (Thomas ’73). Antrenor: Ionel Gane.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Miron – Viţelaru, Cazan, Ichim, Forminte – Achim, Rusu – Velici (Bădescu ’69), Stana (Margine ’70), Monroy – Golubovici (Lukanovici ’90+3). Antrenor: Constantin Enache.

Cartonaşe galbene: Olah ‘4, Mitici ’44 / Rusu ’40, Viţelaru ’62.
Arbitru: Marcel Bîrsan.