10 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateHandbal (f) - SCM Craiova a câştigat Cupa Craiovei

Handbal (f) – SCM Craiova a câştigat Cupa Craiovei

Echipa feminină de handbal SCM Craiova a câştigat Cupa Craiovei, competiţie ajunsă la ediţia a 6-a, după ce a învins în meciul decisiv pe HCM Roman cu scorul de 27-21 (15-11), duminică, în Sala Sporturilor „Ion Constantinescu”, informează Agerpres. Cele mai bune marcatoare ale învingătoarelor au fost înscrise de Mihaela Brişcan – 6, Alexandra Gogoriţă – 4, Dana Băbeanu – 3, Andreea Mitran – 3 etc.

Cetate Devatrans Deva s-a clasat pe locul 3, după ce a dispus de CSM Slatina cu 39-26 (19-14).
Paula Teodorescu (HCM Roman) a fost desemnată cel mai bun portar, Raduna Krunova (HCM Roman) a fost golghetera turneului, iar Dana Elena Băbeanu a primit titlul de cea mai tehnica jucătoare a competiţiei.