12 C
Știri de ultima orăActualitateJO de la Londra - Flavius Koczi, locul 7 în finală la sol

JO de la Londra – Flavius Koczi, locul 7 în finală la sol

Gimnastul Flaviu Koczi s-a clasat, duminică, pe locul 7, în finală la sol, la Jocurile Olimpice de la Londra, informează Mediafax. Finala de la sol a fost prima de la JO pentru Flavius Koczi, care a ratat-o pe cea la echipe, iar din finala la individual-compus s-a retras, motivând că nu este pregătit să lupte pentru o medalie.

Duminică, în finala de la sol, gimnastul român a intrat al patrulea înconcurs, cu a treia notă din calificări, evoluţia sa fiind notată cu 15.100. Koczi a ocupat locul 7.

Campionul olimpic al probei a fost Zou Kai (China, 15.933), urmat pe podium de Kohei Uchimura (Japonia, 15.800) şi Denis Ablyazin (Rusia, 15.800).

Flavius Koczi va mai lua startul în finala la sărituri, programată luni.

România va mai fi reprezentată duminică, în finalele individuale, de Sandra Izbaşa, la sărituri.