14.4 C
vineri, 3 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateTenis - Victor Hănescu a câştigat BCR Timişoara Challenger

Tenis – Victor Hănescu a câştigat BCR Timişoara Challenger

Tenismenul Victor Hănescu, cap de serie numărul unu şi locul 140 ATP, a câştigat, duminică, turneul BCR Timişoara Challenger, dotat cu premii în valoare totală de 30.000 de euro, informează Mediafax. Hănescu l-a învins, în finală, cu scorul de 6-0, 6-3, după o oră şi 36 de minute, pe francezul Guillaume Rufin, al treilea favorit al competiţiei şi poziţia 142 în ierarhia mondială.

Săptămâna trecută, Victor Hănescu a fost finalist la BRD Arad Challenger, fază în care a fost învins, cu scorul de 6-4, 6-4, de argentinianul Facundo Bagnis.

În finala de dublu de la Timişoara, perechea Andrei Dăescu/Florin Mergea, cap de serie numărul unu, a pierdut, scor 2-6, 5-7, în faţa cuplului Goran Tosici/Denis Zivkovici (Muntenegru/SUA).