Şeful Statului Major General al Armatei României, generalul-locotenent Ştefan Dănilă, s-a întâlnit cu omologul său bulgar, generalul Simeon Simeonov, la Plovdiv, în cadrul unei vizitei oficiale pe care a efectuat-o în Bulgaria timp de două zile, informează Agerpres.ro citând un comunicat al Ministerului Apărării Naţionale. În cadrul discuţiilor, cei doi demnitari militari au abordat subiecte referitoare la transformarea forţelor armate ale celor două state şi implicaţiile pe plan militar ale deciziilor luate la Summitul NATO de la Chicago. De asemenea, oficialii au reafirmat hotărârea de a continua şi dezvolta cooperarea dintre cele două armate, accentul fiind pus pe continuarea desfăşurării exerciţiilor comune.
Întâlnire oficială între şefii de stat major ai României şi Bulgariei
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei

