Preşedintele Fondului Naţional de Garantare a Creditelor pentru IMM (FNGCIMM) Aurel Şaramet a declarat astăzi că programul „Prima Casă” va continua probabil în 2013, dar într-o altă formulă, informează NewsIn. Potrivit lui Şaramet, în prezent există propuneri ca proiectul să nu rămână doar unul social, ci să aibă şi efect de antrenare a economiei, prin construirea de locuinţe noi şi crearea de locuri de muncă. Preşedintele FNGCIMM a adăugat că „ar fi prematur” să fie lansate aprecieri privind formula sub care se va desfăşura programul „Prima Casă” pe viitor.
Programul „Prima Casă”, posibil în altă formulă începând din 2013
Ultimele stiri
Toate
- Toate
- Administratie
- Admitere
- Advertoriale
- Afaceri de succes
- Agricultura
- Auto
- Autostrada Olteniei
- Bacalaureat
- Bancuri
- Bani & Afaceri
- Bani Europeni
- Baschet
- Black Friday
- Casa si gradina
- Cultura
- Diete si fitness
- Dolj
- Educatie
- Europa
- Eveniment
- Featured
- Finante
- Fotbal
- Gadgets
- Gaming
- Gazeta mea
- Gorj
- Handbal
- Horoscop
- Imobiliare
- International
- Interviu
- Investigatii
- IT&C
- Local
- Magazin
- Mama si copilul
- Medicina
- Mehedinţi
- Mobile
- National
- Olt
- Oltenia Business
- Opinii
- Politica
- Publireportaj
- Razboi Ucraina
- Retete culinare
- Sanatate
- Sport
- Stiri mondene
- Tehnologie
- Tenis
- Vacante si calatorii
- Vâlcea
- Viata sanatoasa
- Volei

