22.9 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitate Fotbal: Pandurii Târgu Jiu - Petrolul Ploieşti 1-0

Fotbal: Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploieşti 1-0

Pandurii Târgu Jiu a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a XXXIII-a, penultima a Ligii I, informeaza Mediafax.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Alexandru Grigoraş, în minutul 44, cu un şut din mijlocul careului.
În minutul 72, gazdele au mai trimis o datã mingea în plasă, prin Voiculeţ, dar acesta fusese semnalizat în poziţie de ofsaid.

Pandurii Târgu Jiu: Lazăr – Unguruşan, Viera, Rusu, Vlad – Voiculeţ, Pintilii, Nistor – Al. Grigoraş (Batin ’69), Lemnaru (Avramescu ’85), Cristea (Brata ’89). Antrenor: Petre Grigoraş.

Petrolul Ploieşti: Valincius – Străuţ, Melinte, Bikana, Maxim – Negru, Bărbulescu – Opriţa, Sytnik (Neagu ’53), Borza (Dumitru ’35) – Dina (Roman ’77). Antrenor: Gheorghe Mulţescu.

Cartonaşe galbene: Cristea ’29 / Bărbulescu ’36, Sytnik ’40, Neagu ’56
Meciul a fost arbitrat de o brigadă condusă la centru de Horaţiu Feşnic.