15.9 C
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Universitatea Cluj - Pandurii Târgu Jiu, scor 0-1, în Liga I

Fotbal – Universitatea Cluj – Pandurii Târgu Jiu, scor 0-1, în Liga I

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), pe Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a XXVIII-a a Ligii I, informează Mediafax. Unicul gol al partidei a fost înscris de Voiculeţ, în minutul 79, cu un şut de la aproximativ 12 metri.

Universitatea Cluj a rămas în inferioritate numerică, în minutul 87, când a fost eliminat Păcurar, după primirea celui de-al doilea cartonaş galben.

Universitatea Cluj: Bornescu – D. Popa, Pele (Abrudan ’57), Szukala, Mendy – Cristescu (Boştină ’69), Hoban, Păcurar – Cojocnean, Tony (Drăghici ’75), Grozav. Antrenor: Claudiu Niculescu.

Pandurii Târgu Jiu: Mingote – Unguruşan, Cardoso, Rada (Batin ’75), Vlad – Pintilii – Nistor, Voiculeţ, Maxim (Cristea ’54), Lemnaru – Ibeh (Al. Grigoraş ’42). Antrenor: Petre Grigoraş.

Cartonaşe galbene: Păcurar ’86, ’87 / Cardoso ’76, Vlad ’85, Unguruşan ’88.

Cartonaş roşu: Păcurar ’87.

Partida a fost arbitrată de o brigadă condusă la centru de Cătălin Buşi.

La meci au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.