10.3 C
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Udinese, cu Torje în teren din minutul 75, eliminată din Cupa Italiei

Fotbal – Udinese, cu Torje în teren din minutul 75, eliminată din Cupa Italiei

Formaţia Udinese, cu românul Gabriel Torje în teren din minutul 75, a ratat, astăzi, calificarea în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce a fost învinsă de echipa Chievo Verona, scor 2-1. Torje a intrat în teren în minutul 75, în locul lui Ferronetti. Pentru Udinese a marcat Di Natale '84, iar pentru Chievo au înscris Sammarco '9 şi Thereau '90+1.

În sferturi, Chievo va întâlni formaţia Siena.

Tot astăzi se mai joacă şi meciul AS Roma – AC Fiorentina, iar partida SSC Napoli – AC Cesena va avea loc mâine. Întâlnirea AC Milan – Novara este programată la 18 ianuarie, iar partida Internazionale Milano – Genoa se va disputa la 19 ianuarie. În sferturile de finală erau deja calificate echipele Lazio, Juventus Torino şi AC Siena.