13.1 C
miercuri, 29 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Kazahstan U21 - România U21, scor 1-1, în preliminariile CE

Fotbal – Kazahstan U21 – România U21, scor 1-1, în preliminariile CE

Naţionala de tineret a României a terminat la egalitate, vineri, la Almaty, scor 1-1 (1-0), partida cu reprezentativa Kazahstanului, disputată în Grupa a 9-a a preliminariilor Campionatului European 2011-2013, informează Mediafax. Tricolorii au deschis scorul prin Grozav, în minutul 30, gazdele reuşind egalarea prin Beisebekov, în minutul 74.

Selecţionerul Emil Săndoi a folosit următoarea echipă: D. Moldovan – Râpă, Muth, Rada, Beţa – Enache, Anton, Selagea (Buş '79), C. Matei (Brata '67, Stanciu '85) – Grozav, Ţucudean.

Tot vineri se va disputa în Grupa a 9-a de calificare meciul dintre formaţiile Letoniei şi Franţei.

În urma acestei remize, România a acumulat două puncte în tot atâtea meciuri, după ce în iunie a remizat, pe teren propriu, scor 0-0, cu Kazahstan.

Următorul meci al României va avea loc pe 6 septembrie, de la ora 19.00, la Mediaş, împotriva echipei Letoniei. Din aceeaşi grupă mai face parte Slovacia.