20.7 C
duminică, 12 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Bulgaria - România, scor 1-1, într-un meci amical al naţionalelor de tineret

Fotbal – Bulgaria – România, scor 1-1, într-un meci amical al naţionalelor de tineret

Echipa naţională de tineret a României a terminat la egalitate, marţi, în deplasare, scor 1-1 (1-1), cu reprezentativa similară a Bulgariei, într-un meci amical disputat la Loveci, informează Mediafax. Bulgarii au deschis scorul prin Vasiliev, în minutul 3, tricolorii reuşind egalarea prin Ţucudean, în minutul 45.

Selecţionerul Emil Săndoi a început partida în următoarea formulă de echipă: Moldovan – Râpă, Muth, Rada, V. Lupu – Grozav, Selagea, Brata – Enache, Ţucudean, C. Matei.

România U21 face parte din grupa a 9-a a preliminariilor Euro 2013, alături de formaţiile Letoniei, Franţei, Slovaciei şi Kazahstanului.