18.3 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - FC Braşov - Pandurii Târgu Jiu, scor 3-2, în Liga I

Fotbal – FC Braşov – Pandurii Târgu Jiu, scor 3-2, în Liga I

Formaţia FC Braşov a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-0), echipa Pandurii Târgu Jiu, într-un meci contând pentru etapa a 33-a, penultima, a Ligii I, informează Mediafax. Pentru FC Braşov au marcat Ilyeş '8 (penalti), Cardoso '58, Majernik '83, golurile echipei Pandurii fiind înscrise de Vranjes '63 (penalti) şi Stromajer '90+1.

Robert Ilyeş a deschis scorul în minutul 8, când a marcat dintr-un penalti acordat în urma unui fault asupra lui Cardoso.

Cardoso a marcat pentru 2-0, în minutul 58, cu un şut din centrul careului, după o fază a lui Cristescu.

Pandurii a redus din diferenţă prin Vranjes, în minutul 63, care a înscris dintr-un penalti acordat în urma unui fault al lui Majernik asupra lui Stromajer.

FC Braşov a majorat din nou scorul prin Majernik, în minutul 83, care a înscris din cinci-şase metri după o centrare a lui Distefano.

Scorul final a fost stabilit de Stromajer, în minutul 90+1, care a reluat în plasă un balon centrat de pe partea stângă de către Voinea.

FC Braşov – Pandurii 3-2

Stadion „Tineretului“, spectatori: 1000.

FC Braşov: Marc – Voicu, Rusu, Majernik, Cristi Ionescu – Toloza – Mateiu ('80, Creţulescu), Ilyeş ('36, Stângă), Cristescu, Distefano – Cardoso ('68, Dedu).

Antrenor: Antonio Conceicao.

Pandurii: Lazar – Matei, Viera, Pintilii ('84, Voinea), Grecu – Nistor ('62, Apostol) – Voiculeţ, Băcilă, Vranjes, Brata ('65, Popete) – Stromajer.

Antrenor Petre Grigoraş.

Cartonaşe galbene: Ilyeş '26, Voicu '82 / Viera '6, Grecu '30, Matei '70, Stromajer '82.

Au arbitrate: Andrei Chivulete – Vasile Marinescu, Vlad Bârleanu – Lucian Rusandu.

Observatori: Tudor Constantinescu, Nicolae Dobrescu.