13.4 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Real Madrid a „măturat“ cu Tottenham Hotspur în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor

Fotbal – Real Madrid a „măturat“ cu Tottenham Hotspur în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor

Echipa spaniolă Real Madrid a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (1-0), formaţia engleză Tottenham Hotspur, în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Golurile „galacticilor“ au fost marcat de Adebayor '4, '57, Di Maria '72 şi Cristiano Ronaldo '87. Atacantul formaţiei Tottenham, Peter Crouch, a fost eliminat în minutul 16.

Partida retur va avea loc la 13 aprilie.

Real Madrid: Casillas – Sergio Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo – Xabi Alonso, Khedira ('61, L. Diarra) – Di Maria ('77, Kaka), Ozil, C. Ronaldo – Adebayor ('75, Higuain). Antrenor: Jose Mourinho.

Tottenham Hotspur: Gomes – Corluka ('80, Basson), Gallas, Dawson, Assou-Ekotto – Jenas, Sandro, Modrici, Bale – Van der Vaart ('46, Defoe) – Crouch. Antrenor: Harry Redknapp.