17.8 C
duminică, 28 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Cristi Chivu a fost eliminat în partida Inter Milano - Schalke 04, scor 2-5

Fotbal – Cristi Chivu a fost eliminat în partida Inter Milano – Schalke 04, scor 2-5

Fundaşul român Cristian Chivu a fost eliminat în partida pe care echipa italiană Inter Milano a pierdut-o, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-5 (2-2), în faţa formaţiei germane Schalke 04, fără mijlocaşul Ciprian Deac, în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Conform Mediafax, Cristian Chivu a început titular şi a fost eliminat în minutul 62, după ce a primit al doilea cartonaş galben. Golurile învingătorilor au fost marcate de Matip '17, Edu '40, '75, Raul '53 şi Ranocchia '57 (autogol), în timp ce pentru gazde au înscris Stankovici '1 şi Milito '34.

Partida retur va avea loc la 13 aprilie.

Inter Milano: Julio Cesar – Maicon, Ranocchia, Chivu, Zanetti – Stankovici ('24, Kharja; '63, Cordoba), Thiago Motta ('76, Nagatomo), Cambiasso – Sneijder – Eto'o, Milito. Antrenor: Leonardo.

Schalke 04: Neuer – Uchida, Matip, Howedes, Sarpei – Farfan, Papadopoulos, Jurado ('83, Draxler), Baumjohann ('76, Schmitz) – Raul ('87, Karimi), Edu. Antrenor: Ralf Rangnick.