9.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Pandurii Târgu Jiu - CFR Cluj, scor 2-1, în Liga I

Fotbal – Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj, scor 2-1, în Liga I

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a învins, duminică, pe CFR Cluj, scor 2-1 (1-0), într-o partidă disputată pe stadionul „Municipal“ din Drobeta Turnu Severin, în etapa a XXIII-a a Ligii I. Golurile învingătorilor au fost marcate de Lemnaru '45+1 şi Vranjes '61. Pentru CFR Cluj a înscris Bastos '70.

Pandurii a deschis scorul, în minutul 45+1, prin Lemnaru, care a trimis mingea în poartă încercând să îi paseze unui coechipier, fază la care balonul a fost deviat uşor de Nuno Diogo, de la oaspeţi.

Vranjes a mărit diferenţa de pe tabela de marcaj, în minutul 61, cu o lovitură cu capul de la 7 metri.

Bastos a înscris golul de 2-1, în minutul 70, cu un şut din 16 metri, profitând după ce mingea a fost respinsă în urma unei centrări a lui Nicoară.