19.5 C
joi, 16 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Rezultatele înregistrate miercuri în Liga Campionilor

Fotbal: Rezultatele înregistrate miercuri în Liga Campionilor

Miercuri seară, în manşa a doua a optimilor de finală din Liga Campionilor, s-au înregistrat următoarele rezultate: FC Schalke – Valencia 3-1 (Farfan ’40, ’90+4, Gravanovic ’52 / R. Costa ’17) şi Tottenham – AC Milan 0-0. FC Schalke s-a calificat în sferturi cu scorul general de 4-2, după ce în tur a remizat, scor 1-1, pe terenul spaniolilor. Din cealaltă confruntare a avut câştig de cauză Tottenham, graţie victoriei cu 1-0 de pe „San Siro“.

Mai sunt de disputat patru partide din optimi: marţi, 15 martie: Manchester United (Anglia) – Olympique Marseille (Franţa), în tur 0-0; Bayern Munchen (Germania) – Inter Milano (Italia), în tur 1-0; miercuri, 16 martie: Chelsea Londra (Anglia) – FC Copenhaga (Danemarca), în tur 2-0; Real Madrid (Spania) – Olympique Lyon (Franţa), în tur 1-1.

Sferturile de finală ale Ligii Campionilor se vor disputa pe 5-6 aprilie (turul) şi 12-13 aprilie (returul).