9 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - amical: CSM Râmnicu Vâlcea - Universitatea Craiova 1-1

Fotbal – amical: CSM Râmnicu Vâlcea – Universitatea Craiova 1-1

Universitatea Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1, prima partidă amicală a anului, jucată dumincă pe terenul formației din liga a 2-a CSM Râmnicu Vâlcea. Știința a fost condusă la pauză cu 1-o, după reușita lui Balauru, care a transformat în minutul 44 un penalti, dictat pentru un fault comis de Ciucă. Alb-albaștrii au egalat prin tânărul atacant Mihai Roman, care a fructificat în minutul 59 o pasă a lui Mihai Dina, revenit în lotul Craiovei.

Echipa de start a Universității Craiova: Lung – Buleică, Barbu, Ciucă, Buşu – M.Costea, Prepeliţă, David Lopes, Gângioveanu – Bujor, Stoianof.  Antrenor: Nicolo Napoli.

Au mai jucat Hotoboc, Dina, Jackie Nicolae, M. Roman, Firțulescu, Ologu, Surugiu, Gugu.