12.6 C
sâmbătă, 4 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Universitatea Craiova a remizat cu Rapid, scor 1-1

Fotbal: Universitatea Craiova a remizat cu Rapid, scor 1-1

Universitatea Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1, partida jucată pe teren propriu cu Rapid Bucureşti în etapa a 8-a a Ligii 1. Ştiinţa a deschis scorul în minutul 55, când Wobay l-a învins cu un şut superb pe Bornescu din lovitură liberă de la 18 metri. În minutul 64, Rapid a egalat prin Marius Constantin, dintr-un penalti acordat foarte uşor de arbitrul Teodor Crăciunescu. Rapid a jucat în inferioritate numerică din minutul 51 al meciului, după ce Herea a fost eliminat pentru că l-a lovit pe Găman.

Universitatea Craiova: 1. Stanca – 18. Dănănae, 7. Găman, 4. Iliev (7. Ciucă '60), 2. Bărboianu – 5. D. Stoica – 77. Wobay, 30. Prepeliţă, 13. Dilevski (23. Gargorov '69), 9. M. Costea (92. M. Roman '88) – 20. M. Dina. Antrenor: Victor Piţurcă.

Rapid: 33. Bornescu – 2. Rui Duarte, 4. M. Antonio, 23. M. Constantin, 19. Bozovici – 14. M. Roman, 8. N. Grigore, 30. Spadacio (11. Frunză '78), 7. Cesinha (21. Sburlea '61) – 10. Herea – 99. Cassio (27. Glauber '68). Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Prepeliţă '28, Wobay '48, Bărboianu '84 / Bozovici 90+4

Cartonaş roşu: Herea '51.

Spectatori: 20.000.