18.3 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Germania, în semifinalele Cupei Mondiale

Fotbal: Germania, în semifinalele Cupei Mondiale

Reprezentativa Germaniei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale, după ce a învins, cu scorul de 4-0 (1-0), selecţionata Argentinei, într-un meci contând pentru sferturile de finală ale competiţiei din Africa de Sud. Golurile au fost marcate de Tomas Mueller, în minutul 3, Miroslav Klose, în minutele 68 şi 89, şi Arne Friedrich, în minutul 74.Argentina: 22. Romero – 15. Otamendi (23. Pastore '70), 2. Demichelis, 4. Burdisso, 6. Heinze – 20. Maxi Rodriguez, 14. Mascherano, 7. Di Maria (16. Kun Aguero '75) – 10. Messi – 11. Tevez, 9. Higuain. Antrenor: Diego Armando Maradona.Germania: 1. Neuer – 16. Lahm, 17. Mertesacker, 3. A. Friedrich, 20. Boateng (2. Jansen '72) – 6. Khedira (18. Kroos '77), 7. Schweinsteiger – 13. Mueller (15. Trochowski '84), 8. Ozil, 10. Podolski – 11. Klose. Antrenor: Joachim Low.