11.7 C
marți, 14 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Universitatea Craiova – Astra Ploieşti 1-0

Fotbal: Universitatea Craiova – Astra Ploieşti 1-0

Universitatea Craiova a învins, astăzi, cu scorul de 1-0 (0-0), pe Astra Ploieşti, în etapa a 27-a a Ligii 1. Singurul gol al meciului disputat la Drobeta Turnu Severin a fost marcat în minutul 72 de Mihai Dina, care a reluat de la 5-6 metri în plasă o minge centrată de pe partea stângă de Crăciun. Echipa antrenată de Mark Wotte a jucat în inferioritate numerică din minutul 80, când Bălace a primit al doilea cartonaş galben. Ştiinţa a acumulat 30 de puncte după această victorie şi a urcat pe locul al 10-lea în clasament, până la disputarea celorlalte meciuri ale etapei. În runda următoare, a 28-a, Universitatea se va deplasa la Vaslui.