28.4 C
marți, 7 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitate Fotbal: Universitatea Craiova – Gaz Metan Mediaş 1-2

Fotbal: Universitatea Craiova – Gaz Metan Mediaş 1-2

Universitatea Craiova a pierdut şi al doilea meci disputat în returul Ligii 1. Ştiinţa a fost învinsă la Severin, cu 2-1, de Gaz Metan Mediaş, în etapa a 19-a. Golul „alb-albaştrilor”  a fost marcat de Trică, în minutul 90+2, în timp ce pentru formaţia antrenată de Cristi Pustai au punctat Liţu în minutul 8 şi Lazăr în minutul 70. Florin Costea a ratat un penalti în minutul 10, şutul său fiind respins de portarul oaspeţilor.

La meci au fost prezenţi aproximativ 12.000 de spectatori. După această înfrângere, care a venit la o săptămână după eşecul cu Dinamo (1-2), Ştiinţa ocupă un loc retrogradabil, al 15-lea. În următoarea etapă, a 20-a, Universitatea va juca în deplasare cu Pandurii Târgu Jiu.

Iată echipa folosită de antrenorul Mark Wotte la meciul de pe stadionul „Municipal”:

S. Lung jr. – Bădoi (’69 Trică), V. Găman, Iliev, Bălace – Firţulescu (’56 Dina), Bărboianu, Prepeliţă, Gîngioveanu – M. Costea (’81 Alex Piţurcă), Fl. Costea