19.4 C
marți, 7 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Corneliu Stroe, pe banca Universităţii Craiova la meciul cu Gaz Metan Mediaş

Mentorul Universităţii din perioada Craiovei Maxima, Corneliu Andrei Stroe, care a ocupat în ultimul timp postul de preşedinte de onoare al Ştiinţei, a fost reactivat şi se află alături de staff-ul tehnic pe banca „alb-albaştrilor” ca delegat la partida de la Turnu Severin cu Gaz Metan Mediaş.

În tribunele stadionului „Municipal” sunt prezenţi aproximativ 12.000 de spectatori. Cei mai mulţi dintre ultraşii Craiovei din Peluza Sud nu au făcut deplasarea la această partidă în semn de protest faţă de mutarea echipei la Severin. Totuşi, circa 20 de ultraşi care s-au dus la meci au scandat încă de la începutul partidei „Oblemenco, Oblemenco”, fiind huiduiţi de ceilalţi spectatori.

Scorul este 0-1 în minutul 30, golul echipei din Mediaş fiind marcat de Liţu, în minutul 8. Florin Costea a ratat un penalti în minutul 10, şutul său fiind respins de portarul oaspeţilor.