19 C
miercuri, 8 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Banner al ultraşilor interzis pe stadionul din Severin

Fotbal: Banner al ultraşilor interzis pe stadionul din Severin

Cei aproximativ 20 de fani ai Craiovei din Peluza Sud care au făcut deplasarea la meciul Universităţii cu Gaz Metan Mediaş de la Severin au încercat să afişeze un banner în una dintre peluzele arenei, pe care scria în limba spaniolă „Casa ta e Bănia”. Jandarmii, care iniţial le-au dat voie iniţial ultraşilor să pătrundă pe stadion cu bannerul respectiv, nu i-au mai lăsat în cele din urmă să-l afişeze, motivând că acesta nu este scris în limba română.

Scorul la pauză este 0-1, golul echipei din Mediaş fiind marcat de Liţu, în minutul 8. Florin Costea a ratat un penalti în minutul 10, şutul său fiind respins de portarul oaspeţilor.