10 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal – Europa League: Unirea Urziceni a fost învinsă de Liverpool

Fotbal – Europa League: Unirea Urziceni a fost învinsă de Liverpool

Unirea Urziceni a fost învinsă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, de gruparea engleză FC Liverpool, într-un meci din manşa secundă a 16-imilor de finală ale Ligii Europa. Golul Unirii a fost marcat de Bruno Fernandes, în minutul 19, în timp ce pentru oaspeţi au punctat Mascherano în minutul 30, Babel în minutul 41 şi Gerrard în minutul 57.

În meciul tur, Unirea pierduse pe “Anfield Road” cu 1-0.

Echipele de la startul meciului:

Unirea Urziceni: 1. Arlauskis – 24. Maftei, 6. Galamaz, 22. Bruno Fernandes, 23. Bordeanu – 10. Pădureţu, 8. Paraschiv, 32. Apostol – 25. Onofraş, 7. Bilaşco, 30. Frunză. Antrenor: Ronny Levy.

FC Liverpool: 25. Reina – 23. Carragher, 5. Agger, 37. Skrtel, 22. Insua – 21. Lucas – 19. Babel, 8. Gerrard, 20. Mascherano, 15. Benayoun – 24. Ngog. Antrenor: Rafael Benitez.