17.6 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Pandurii Târgu Jiu - Astra Ploieşti 0-2

Fotbal: Pandurii Târgu Jiu – Astra Ploieşti 0-2

Astra Ploieşti a obţinut, duminică, prima victorie în deplasare din acest sezon, după ce s-a impus, cu scorul de 2-0 (0-0), în faţa echipei Pandurii Târgu Jiu, într-o partidă contând pentru etapa a 18-a, prima a returului Ligii I.

Golurile au fost marcate de Silva Diego, în minutul 68, şi Paulinho, în minutul 80.

Pandurii: 1. Stanca – 16. Rusu, 18. Martinovici, 4. Chibulcutean, 6. Cardoso (8. Orac '78) – 11. Lazici, 17. Nalaţi, 5. Păcurar, 27. Vranjes (29. Grecu '53) – 21. Kamara (9. Tilincă '66), 20. Stromajer. Antrenor Liviu Ciobotariu.

Astra: 82. Miron – 4. Mihalache, 3. Oprsal, 23. Mendez, 6. Kruchowski – 18. Strătilă (7. Paulinho '75), 8. Takayuki, 21. Al. Stan, 16. Gh. Vasile – 9. Diego (5. Gh. Rohat '81), 19. L. Ganea. Antrenor: Nicolo Napoli.

Cartonaşe galbene: Rusu '55, Stromajer '77, Tilincă '84, Păcurar '90+3 / Mihalache '37, Kruchowski '70.

Arbitri: Robert Dumitru (central) – Bogdan Velicu, Radu Ghinguleac (asitenţi) – Cătălin Busi (rezervă).

Observatori: Stan Prodan, Ioan Mărginean.

La partidă au asistat aproximativ 4.000 de spectatori.