12.8 C
sâmbătă, 11 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Dinamo – Universitatea Craiova 2-1

Fotbal: Dinamo – Universitatea Craiova 2-1

Universitatea Craiova a pierdut, cu 2-1, partida disputată la Bucureşti, cu Dinamo, în etapa a 18-a a Ligii I, prima a returului. Bucureştenii au deschis scorul în minutul 8, prin Boştină, iar Marius Nicolae a majorat diferenţa de pe tabelă în minutul 17. Mihai Dina a redus din handicap două minute mai târziu.

În minutul 13 arbitrul Augustus Constantin nu a acordat penalti la un fault clar comis în careu de Cosmin Moţi asupra lui Florin Costea. După această înfrângere, Ştiinţa continuă să ocupe locul al 14-lea în clasament şi va juca în etapa viitoare pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş.

Dinamo: Dolha, Molinero, Grigore, Moţi, Pulhac, Boştină (’77 Kone), Torje (’90 Alexe), D. Kone, Ad. Cristea, M. Niculae, And. Cristea (‘90+3 Niculescu).

Antrenor: Cornel Ţâlnar

Universitatea: Lung, Bărboianu, Găman, Iliev, Bălace, Prepeliţă, Paunovici (’54 Trică), Firţulescu (’61 Gângioveanu), Mihai Costea, Dina (’83 Piţurcă), Florin Costea.

Antrenor: Mark Wotte