21.6 C
miercuri, 22 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Liga Campionilor: Rezultate înregistrate marţi în etapa a 2-a din faza grupelor

Fotbal – Liga Campionilor: Rezultate înregistrate marţi în etapa a 2-a din faza grupelor

AC Fiorentina, la care internaţionalul român Adrian Mutu a fost titular, a învins, marţi, pe teren propriu gruparea engleză FC Liverpool, scor 2-0, şi a bifat prima victorie în Grupa E a Ligii Campionilor, informează site-ul oficial al UEFA.

Iată rezultatele înregistrate în meciurile de marţi, din runda a 2-a a fazei grupelor:

Grupa E

Fiorentina – Liverpool 2-0 (Jovetic 28, 37). La gazde, Adrian Mutu a evoluat până în minutul 82.

Debrecen – Olympique Lyon 0-4 (Kallstrom 3, Pjanic 13, Govou 24,  Gomis 50)

Grupa F

Rubin Kazan – Inter Milano 1-1 (Dominguez 11 / Stankovic 27). La oaspeţi, Cristian Chivu a fost integralist.

FC Barcelona – Dinamo Kiev 2-0 (Messi 26,  P. Rodriguez 76). La oaspeţi, Tiberiu Ghioane a intrat în teren în minutul 46.

Grupa G

Unirea Urziceni – VfB Stuttgart 1-1 (Varga 48 / Tasci 5). La oaspeţi, Ciprian Marica a jucat în primele 64 de minute.

Rangers – FC Sevilla 1-4 (N. Novo 88 / Konko 50, Adriano 64, Luis Fabiano 72, Kanoute 74)