12.3 C
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Vlad Munteanu a marcat pentru Arminia în meciul cu Stuttgart

Fotbal: Vlad Munteanu a marcat pentru Arminia în meciul cu Stuttgart

Mijlocaşul român Vlad Munteanu a înscris în minutul 68, din penalty, al doilea gol a Arminiei Bielefeld în partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, cu VfB Stuttgart, scor 2-2, în etapa a 30-a din Bundesliga, informează Kicker.

Rezultatele înregistrate sâmbătă în runda a 30-a din campionatul Germaniei:

Arminia Bielefeld – VfB Stuttgart 2-2 (Katongo 30, V. Munteanu 68-penalty / Delpierre 4, Hitzlsperger 35). La gazde, Vlad Munteanu a intrat pe teren în minutul 67, iar la oaspeţi, Ciprian Marica a fost introdus în teren în minutul 77.

Bayern Munchen – Borussia Monchengladbach 2-1 (Schweinsteiger 33, H. Altintop 42 / Daems 38-penalty)

Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund 0-2 (M. Zidan 80, Bellaid 84-autogol)

Karlsruhe – Energie Cottbus 0-0. La oaspeţi, Ovidiu Burcă a evoluat tot meciul, iar Emil Jula a fost înlocuit în minutul 73.

Schalke 04 – Bayer Leverkusen 1-2 (Kuranyi 87 / Helmes 9, R. Augusto 26)

VfL Wolfsburg – Hoffenheim 4-0 (Dzeko 66, 74, 78, Grafite 89)

Întâlnirea dintre VfL Bochum şi Hannover 96, scor 0-2, a avut loc vineri, în timp ce meciurile FC Koln – Werder Bremen şi Hamburg – Hertha Berlin sunt programate duminică.

Clasament: 1. Wolfsburg 60p, 2. Bayern 57p, 3. Stuttgart 55p, 4. Hertha 55p (29j) … 13. FC Koln 32 (29j) … 15. Cottbus 27p, 16. Arminia 26p … 18. Karlsruhe 23p.