14.6 C
miercuri, 29 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Contra a marcat din lovitură liberă pentru Getafe

Fotbal: Contra a marcat din lovitură liberă pentru Getafe

Internaţionalul român Cosmin Contra a marcat, duminică, unicul gol al echipei sale, Getafe, în meciul pierdut pe teren propriu, scor 1-2, în faţa formaţiei Malaga, în etapa a 26-a a campionatului Spaniei, informează Marca.
Contra a început meciul din postura de rezervă şi a intrat pe teren în minutul 56. El a înscris în minutul 74, cu un şut perfect dintr-o lovitură liberă de la 18 metri şi a mai avut două şanse de gol în ultimele minute de joc.
Golurile echipei câştigătoare au fost marcate de Eliseu (30) şi Baha (47).
Într-un alt meci din runda cu numărul 26 disputat duminică seara, Sevilla s-a impus, pe teren propriu, în faţa lui UD Almeria, scor 2-1.
Clasament: 1. Barcelona 63p, 2. Real Madrid 57p, 3. Sevilla 50p … 12. Santander 30p … 15. Getafe 28p … 20. Espanyol 21p.