26.7 C
marți, 21 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Mutu a marcat trei goluri în meciul Genoa - Fiorentina

Fotbal: Mutu a marcat trei goluri în meciul Genoa – Fiorentina

Atacantul Adrian Mutu a marcat cele trei goluri ale echipei Fiorentina în meciul terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 3-3, cu Genoa, în etapa a XXIV-a a campionatului Italiei..

Mutu a marcat din penalti, în minutul 60 şi apoi în minutele 80 şi 90+4. La al doilea gol al Fiorentinei, Mutu a executat o lovitură liberă şi mingea a lovit zidul de jucători, iar apoi a intrat în poartă înainte să fie atinsă de Gamberini. În actuala ediţie a campionatului Italiei, Mutu a marcat 11 goluri. Pentru Genoa au înscris Motta '12, Palladino '38 şi D.Milito '56.

În derbiul etapei Inter – Milan, încheiat cu scorul de 2-1, Cristian Chivu a evoluat pe toată durata partidei la învingători şi a avut o evoluţie foarte bună.

Atât Mutu cât şi Chivu au lipsit de la amicalul jucat de România cu Croaţia în urmă cu patru zile, susţinând că sunt accidentaţi.