25.5 C
duminică, 16 iunie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Germania: Un suporter al lui Dortmund a decedat după ce a căzut din tribună

Fotbal – Germania: Un suporter al lui Dortmund a decedat după ce a căzut din tribună

Un fan al Borussiei Dortmund murit, miercuri seară, cu câteva minute înainte de startul meciului cu Werder Bremen, din optimile Cupei Germaniei, după ce a căzut câţiva metri în gol de la tribuna a II-a, informează ediţia de joi a cotidianului Bild. Victima, în vârstă de 20 de ani, se afla în stare de ebrietate şi a decedat la spital din cauza mai multor răni suferite în zona capului.
"Omului îi curgea sânge din urechi, iar mai apoi din nas. Avea o rană urâtă la cap. I-a fost acordat rapid un prim ajutor", a povestit un martor aflat la faţa locului. Borussia Dortmund a fost învinsă, miercuri seară, pe teren propriu, în faţa a 73.000 de spectatori, în optimile Cupei Germaniei, de Werder Bremen, scor 1-2. Pentru gazde a marcat în minutul 11 internaţionalul elveţian Alexander Frei, în timp ce pentru oaspeţi au punctat atacanţii Hugo Almeida (62) şi Claudio Pizarro (80).