22.8 C
luni, 29 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Universitatea Craiova - Arka Gdynia 1-1 (rezultat final)

Fotbal: Universitatea Craiova – Arka Gdynia 1-1 (rezultat final)

Universitatea Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul amical cu formaţia poloneză Arka Gdynia, al doilea pe care "alb-albaştrii" l-au disputat în cadrul turneului de pregatire din Antalya. Polonezii au deschis scorul prin Karwan, în minutul 32, iar Universitatea a egalat gratie reusitei lui Prepelita din minutul 57.

Antrenorul Nicolo Napoli a început meciul cu următorul unsprezece: Bornescu – Dănănae, V. Găman, D. Stoica, Rose – Prepeliţă, Dilevski, Şoavă – Tănasă, Gîngioveanu, M. Costea.

In repriza a doua, Universitatea a evoluat in urmatoarea formula: S. Lung jr. – Bărboianu, R. Barbu, D. Stoica, Rose – Prepeliţă, Dilevski, Şoavă – Dina, M. Costea, Gîngioveanu

Pe parcurs au mai intrat Merlier, Craciun, Ologu si I. Popescu.