20.5 C
sâmbătă, 27 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Pandurii Târgu Jiu - Metalurg Liepaja 3-0, într-un meci de verificare disputat în Antalya

Fotbal: Pandurii Târgu Jiu – Metalurg Liepaja 3-0, într-un meci de verificare disputat în Antalya

Echipa antrenată de Sorin Cârţu, Pandurii Târgu Jiu, a învins astăzi, cu scorul de 3-0, formaţia letonă Metalurg Liepaja, într-un joc amical disputat în cadrul cantonamentului din Antalya.

Golurile gorjenilor au fost marcate de Vasilache (16-penalty), Stângă (32) şi Ilie Iordache (85-penalty).

Tehnicianul Sorin Cârţu a folost în acest joc următoarele formule:

Pandurii (repriza I): Stanca – Rus, Rusu, Chibulcutean, Cardoso – Stângă, Păcurar, I. Stancu, Grecu – Vasilache, Piţurcă.

Pandurii (repriza II): Mingote – Popete, Rus (Rusu 60), Cardoso, Pejic – Iordache, Stângă (Rada 82), Stancu (Mohora 80), Grecu (Pleaşcă 75) – Raskovic, Arrieta.

În acest meci, pentru Pandurii nu au evoluat Ghindeanu, Tilincă, Murgan, Pârvu, Tremonti, Simion şi Orac, toţi menajaţi din cauza unor probleme medicale.

Echipa gorjeană va disputa următorul amical în Antalya în faţa ucrainienilor de la Karpaty Lvov, pe 28 ianuarie.