23.4 C
sâmbătă, 8 iunie, 2024
Știri de ultima orăActualitateCupa UEFA: Rezultate din prima manşă a turului I

Cupa UEFA: Rezultate din prima manşă a turului I

Formaţia pregătită de Ladislau Boloni, Standard Liege, a remizat, joi seară, în deplasare, cu echipa engleză Everton, scor 2-2, în timp ce Racing Santander, la care internaţionalul român de tineret Laszlo Sepsi a fost integralist, a învins pe teren propriu pe finlandezii de la Honka Espoo, scor 1-0.

Rezultate înregistrate în prima manşă a turului I preliminar:

AC Milan-FC Zurich 3-1 (Jankulovski 45, Pato 56, Borriello 73 / Djuric 78)

FC TIMIŞOARA-PARTIZAN BELGRAD 1-2 (Bucur 25 / Tosic 35, Bogunovici 66)

Banik Ostrava-Spartak Moscova 0-1 (Bolf 56-autogol)

Beşiktaş Istanbul-Metalist Harkov 1-0 (Holosko 51)

Portsmouth-Vitoria Guimaraes 2-0 (L. Diarra 39, Defoe 59)

Kayserispor-Paris SG 1-2 (Toledo 87 / Kezman 5, Luyindula 90)

FC Sevilla-Red Bull Salzburg 2-0 (Capel 6, Correira 90)

WOLFSBURG-RAPID 1-0 (Grafite 45-penalty)

Sampdoria-FBK Kaunas 5-0 (Bonazzoli 14, 22, Cassano 36, 57, Fornaroli 90)

Dinamo Zagreb-Sparta Praga 0-0

Omonia Nicosia-Manchester City 1-2 (K. Duro 49 / Jo 59, 72). La gazde, Claudiu Niculescu a fost rezervă şi a intrat pe teren în minutul 74.

Young Boys Berna-FC Bruges 2-2 (Schneuwly 16, Seydou 88 / W. Sonck 36, P. Clement 72)

Nancy-Motherwell 1-0 (Berenguer 42)

Everton-Standard Liege 2-2 (Yakubu 23, Castillo 38 / Mbokani 9, Yobo 35-autogol)

Napoli-Benfica 3-1 (Vitale 18, G. Denis 20, Maggio 56 / D. Suazo 16, Luisao 59)

Bellinzona-Galatasaray Istanbul 3-4 (Lustrinelli 32, Sermeter 47, L. Rocca 89 / Kewell 38, M. Baros 52, 80, Lincoln 90+2)

NEC NIJMEGEN-DINAMO 1-0 (Van Beukering 57)

Racing Santander-Honka Espoo 1-0 (J. Pereira 46). La gazde, Laszlo Sepsi a fost titular şi a evoluat tot meciul.

Litex Loveci-Aston Villa 1-3 (I. Popov 10 / Reo-Coker 45, Barry 72-penalty, S. Petrov 90+2)

Austria Viena-Lech Poznan 2-1 (Schiemer 63, 76 / Rengifo 65)

Brann Bergen-Deportivo La Coruna 2-0 (Bjarnason 22-penalty, Solli 37)

SLAVIA PRAGA-FC VASLUI 0-0

Slaven Belupo-ŢSKA Moscova 1-2 (M. Juric 42 / V. Love 82, 89-penalty)

Brondby-Rosenborg Trondheim 1-2 (Krohn-Dehli 63 / Sapara 29, Skjelbred 56)

Cerno More Varna-VfB Stuttgart 1-2 (Djakow 42 / M. Gomez 66, 81). La oaspeţi, Ciprian Marica nu a jucat niciun minut.

Rennes-Twente Enschede 2-1 (S. Mbia 37, Bocanegra 50 / Denneboom 12)

Borac Cacak-Ajax Amsterdam 1-4 (D. Lazovic 51 / Sulejmani 12, L. Suarez 35, Huntelaar 72, 86)

Tottenham-Wisla Cracovia 2-1 (Bentley 33, D. Bent 73 / Jirsak 35)

FC Moscova-FC Copenhaga 1-2 (Samedov 90+2 / M. Nordstrand 45-penalty, Sionko 90)

Zilina-Levski Sofia 1-1 (Vladavic 48-penalty / Joaozinho 63)

Dortmund Dortmund-Udinese 0-2 (A. F. Flores 9, Inler 34)

Feyenoord-Kalmar 0-1 (Elm 72)

HAMBURG-AFC UNIREA URZICENI 0-0

Hapoel Tel Aviv-Saint-Etienne 1-2 (Lala 88 / Payet 7, Feindouno 60)

Sporting Braga – Artmedia Bratislava 4-0

Maritimo – Valencia 0-1

Vitoria Setubal – Heerenveen 1-1