17 C
miercuri, 15 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Celtic Glasgow - Urziceni 2-2, într-un meci amical disputat în Scoţia

Fotbal: Celtic Glasgow – Urziceni 2-2, într-un meci amical disputat în Scoţia

Echipa pregătită de Dan Petrescu, AFC Urziceni, a remizat, luni seara, scor 2-2, contra campioanei Scoţiei, Celtic Glasgow, într-un meci amical disputat în Scoţia, informează NewsIn. Ialomiţenii au condus cu 2-0 la pauză, după ce Hartley a înscris în propria poartă (27), iar Mehmedovic a majorat diferenţa în minutul 44. Dan Petrescu a început jocul cu următoarea formulă: D. Tudor – Epaminonda, Galamaz, Mehmedovic, Brandan – Mara, I. Apostol, Pădureţu, S. Frunză – Onofraş, Dănălache. În repriza secundă au fost folosiţi toţi jucătorii din lot.
AFC Urziceni a disputat până acum trei meciuri amicale în stagiul de pregătire din Scoţia, 1-1 cu Livingstone, 2-1 cu Motherwell şi 2-2 cu Celtic Glasgow. Joi, de la ora locală 13:00, AFC Urziceni va juca împotriva formaţiei St. Johnstone, ultimul amical din Scoţia, deşi iniţial ialomiţenii mai aveau programat un meci, pe 18 iulie, contra celor de Dunfermline.