15.9 C
joi, 16 mai, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Gângioveanu a jucat în amicalul Portugalia U20 - România U21, scor 1-1

Fotbal: Gângioveanu a jucat în amicalul Portugalia U20 – România U21, scor 1-1

Mijlocaşul Universităţii Craiova, Cosmin Gângioveanu a jucat în amicalul pe care echipa naţională Under 21 a României l-a terminat la egalitate, joi seară, scor 1-1, contra reprezentativei Under 20 a Portugaliei. Antrenorul Emil Săndoi l-a introdus pe Gângioveanu după pauză. Golul tricolorilor a fost înscris de Păcuraru, în minutul 79, după ce Portugalia a deschis scorul în minutul 61. Mardare a fost eliminat în minutul 46 al întâlnirii după ce a primit al doilea cartonaş galben.
Săndoi a început jocul în următoarea formulă: Pantilimon – Homei, Ninu, Mardare, Latovlevici – Chiacu, Ropotan, Cr. Tănase, Torje – B. Stancu, Cigan. După pauză, au mai evoluat: Luchin, Bicfalvi, Ochiroşii, Gângioveanu, Sburlea şi Fl. Pătraşcu.
Meciul amical s-a disputat în oraşul lusitan Castelo Branco.