Liga Profesionistă de Fotbal a anunţat, marţi, programul partidelor televizate din ultimele patru etape ale Ligii I, televiziunile care vor transmite ultima rundă urmând să fie anunţate ulterior, informează site-ul oficial al forului condus de Dumitru Dragomir.
Etapa a 31-a
Marţi, 22 aprilie:
Pandurii Tg. Jiu – UTA, ora 18:00, Naţional TV
Steaua – Poli Timişoara, ora 20:30, Kanal D
Miercuri, 23 aprilie:
Farul Constanţa – Gloria Bistriţa, ora 15:30, Telesport
Gloria Buzăău – Oţelul Galaţi, ora 16:45, TVR 1
Poli Iaşi – Dacia Mioveni, ora 17:00, netelevizat
Dinamo – Universitatea Craiova, ora 18:00, Naţional TV
Ceahlăul Piatra Neamţ – Universitatea Cluj, ora 19:00, Telesport
CFR Cluj – FC Vaslui, ora 20:30, Antena 1
Unirea Urziceni – Rapid, ora 20:30, Kanal D.
Etapa a 32-a
Sâmbătă, 26 aprilie:
Poli Timişoara – Gloria Buzău, ora 13:30, Naţional TV
UTA – Unirea Urziceni, ora 14:00, Telesport
Universitatea Cluj – Farul Constanţa, ora 16:00, Telesport
FC Vaslui – Pandurii Tg. Jiu, ora 16:15, TVR 1
Oţelul Galaţi – Ceahlăul Piatra Neamţ, ora 16:30, Kanal D
Universitatea Craiova – Steaua, ora 17:00, Antena 1
Gloria Bistriţa – Poli Iaşi, ora 17:00, netelevizat
Dacia Mioveni – CFR Cluj, ora 18:30, Naţional TV
Rapid – Dinamo, ora 20:30, Kanal D.
Etapa a 33-a
Vineri, 2 mai:
Poli Iaşi – Universitatea Cluj, ora 19:00, Telesport
Rapid – UTA, ora 20:15, Naţional TV
Ceahlăul Piatra Neamţ – Poli Timişoara, ora 20:30, Kanal D
Sâmbătă, 3 mai:
Gloria Buzău – Universitatea Craiova, ora 16:00, Telesport
Unirea Urziceni – FC Vaslui, ora 18:30, Naţional TV
CFR Cluj – Gloria Bistriţa, ora 20:45, Antena 1
Duminică, 4 mai:
Farul Constanţa – Oţelul Galaţi, ora 16:45, TVR 1
Pandurii Tg. Jiu – Dacia Mioveni, Telesport
Dinamo – Steaua, ora 20:30, Kanal D.
Etapa a 34-a
Toate partidele acestei etape sunt programate miercuri, 7 mai, de la ora 17:00, urmând ca televiziunile care vor transmite partidele să fie anunţat ulterior de LPF:
Steaua – Gloria Buzău
Poli Timişoara – Farul Constanţa
Universitatea Craiova – Ceahlăul Piatra Neamţ
UTA – Dinamo
Dacia Mioveni – Unirea Urziceni
FC Vaslui – Rapid
Gloria Bistriţa – Pandurii Tg. Jiu
Universitatea Cluj – CFR Cluj
Oţelul Galaţi – Poli Iaşi.